Facebook Pixel

Монако першим у Європі повністю перейшло на 5G

Автор

Монако стало першою державою Європи, яка повністю покрита мережею 5G.

Про це заявив президент компанії Monaco Telecom Етьєн Франзі, пише газета La Presse.

За його словами, розгортання мережі на території князівства є частиною плану, спрямованого на розширення використання в країні цифрових технологій. Передбачається, що нова мережа дозволить Монако використовувати низку сервісів, пов’язаних з транспортом і з забезпеченням громадської безпеки.

Telegram Logo

Обладнання мережі розроблено та встановлено китайською компанією Huawei. Головний виконавчий директор китайської компанії Го Пін вважає, що невелика територія Монако дозволить зробити країну справжньої вітриною цілого комплексу цифрових секторів, зокрема з’єднавши розвиток мереж 5G з програмою технологій «розумного міста».

У квітні 2019 року Південна Корея та США з різницею у кілька годин першими запустили 5G, випередивши у гонці за новий ринок Китай та Японію. У Кореї послугу почали надавати власникам смартфонів Samsung Galaxy S10 три телекомкомпанії — SK Telecom, KT і LG Uplus, які витратили на запуск понад $2,6 млрд. Саме тоді, але в іншій точці світу — в Міннеаполісі та Чикаго, — 5G достроково запустила американська компанія Verizon.

У Південній Кореї оператори пропонують користувачам на вибір один з чотирьох тарифів вартістю від $48 до $110 на місяць, залежно від пакету послуг. У США заплатити за мережу нового покоління прийдеться $10 за доступ до мережі, а тарифи тепер стартують з $85.

У червні 5G запустила Великобританія. Слідом нею в липні мережа нового покоління з’явилася в Німеччині.

В Україні 5G можуть запустити у 2020 році. Це передбачено травневим указом експрезидента Петра Порошенка.

Коментарі

Всі новини