Facebook Pixel

Майже збанкрутілий «АвтоКрАЗ» Жеваго випускатиме вантажівки в Африці

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Єдиний в Україні виробник важких вантажних автомобілів – полтавський «АвтоКрАЗ», пов'язаний з бізнесменом Костянтином Жеваго, — підписав угоду про спільне виробництво військових і цивільних вантажівок з нігерійською компанією Proforce Limited.

Нове виробництво автомобілів під брендом KRAZ-PROFORCE знаходитиметься у Нігерії. Налагодити випуск вантажівок компанії планують уже 2020 року. На даний момент «АвтоКрАЗ» не здійснює збирання автомобілів за межами України.

Quote«Ми вважаємо, що між нашими компаніями існує безліч синергій, які можна використовувати для створення потужних виробничих можливостей, необхідних для Нігерії», — повідомили у пресслужбі «АвтоКрАЗу».

Минулого року «АвтоКрАЗ» отримав чистий збиток у розмірі 4,7 млрд грн. У 2018-му він продав 540 автомобілів із 1,2 тис. вантажівок, запланованих до реалізації. Дані за поточний рік автовиробник поки не розкривав.

Telegram Logo

Контекст. На даний час «АвтоКрАЗ» знаходиться в процесі банкрутства. У вересні 2018 року Госпсуд Києва порушив справу про банкрутство «АвтоКрАЗу» за позовом Ощадбанку, який вимагав 2,7 млрд грн. Жеваго вже втратив п'ять заводів через борги перед банком у розмірі 900 млн грн. Пізніше Ощадбанк відсудив акції «АвтоКрАЗу» у компаній, пов'язаних з їх власником.

Про свої претензії також заявляли: ліквідатор банку «Фінанси та кредит», який раніше належав Жеваго (5,1 млрд грн), ліквідатор «Дельта Банку» (1,3 млрд грн), Промінвестбанк (майже 2 млрд грн) та Укрексімбанк (6,8 млрд грн). Однак суди значно зменшили ці суми. Погашення боргів вимагали і кілька компаній, які також пов'язували з Жеваго.

Коментарі

Всі новини