Facebook Pixel

Карлос Гон створив бізнес у Кремнієвій долині на гроші партнера Nissan в Омані

Автор

Ексглава Nissan Карлос Гон створив паралельний бізнес в якості інвестора в Кремнієвій долині, використовуючи для цього мільйони доларів, отриманих від топменеджера оманського партнера Nissan. Про це пише впливова газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела і документи, які опинилися в її розпорядженні.

Йдеться про компанію Shogun Investments, яку в 2015 році створив Гон і його син Ентоні. На її рахунки в період з 2015 по 2018 рік надійшло $27,2 млн від ліванської компанії Good Faith Investments. Вона належала Дивенду Кумару, директору оманської Suhail Bahwan Automobiles, дистриб'ютору Nissan. Загалом на рахунок Good Faith Investments з боку Кумара переведено $44 млн.

Газета зазначає, що Shogun інвестував в 45 стартапів, включаючи сінгапурський сервіс онлайн-замовлення таксі Grab, Fresco News, що займався розвитком цифрових медіа, та в додаток оренди автомобілів Skurt.

Telegram Logo

За даними джерел, на початок 2019 року інвестиції Shogun оцінювалися в $19 млн. Крім того, за їхніми даними, $12 млн з рахунків Good Faith Investments надійшли компанії Beauty Yachts, яка зареєстрована на Британських Віргінських островах. Вона володіє яхтою, якою користується сім'я Гона, і займається її обслуговуванням.

За даними джерел газети, Гон не поінформував Nissan про те, що він почав бізнес з одним з оманських партнерів компанії. Таким чином, він поєднував обов'язки голови великої корпорації зі своїми особистими діловими інтересами, у тому числі укладаючи угоди зі своїми друзями та знайомими на Близькому Сході та в Індії.

Контекст

  • У листопаді минулого року колишнього генерального директора Renault заарештували в Японії. Причина — звинувачення у фінансових махінаціях під час роботи в Nissan. Після цього його звільнили з посади президента у трьох компаніях: в Nissan, Mitsubishi, Renault. У квітні Гона звільнили й відправили під домашній арешт під заставу в $4,5 млн.
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини