Facebook Pixel

Ініціатор конкурсу видобутку газу на «Дельфіні» подав у суд на результати

Американська компанія Frontera Resources подала позов до Окружного адмінсуду Києва щодо результатів конкурсу на найбільше нафтогазове родовище Чорного моря. Про це повідомляє галузеве видання enkorr.

У позові компанія зазначила відповідачами Міжвідомчу комісію з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції та Міненерговугілля. Окрім них, до справи залучені й Кабмін, Trident Acquisitions Corp. та «Укрнафтобуріння». Слухання відбулося 1 серпня в ОАСК.

Frontera була ініціатором конкурсу щодо розробки нафтогазової ділянки «Дельфін» на шельфі Чорного моря на термін у 50 років. Площа цього нафтогазового родовища становить майже 9,8 тис кв. км.

Telegram Logo

Заявки на участь подали чотири організації: «дочка» державної компанії Азербайджану SOCAR — Caspian Drilling International Ltd, одна з найбільших приватних газодобувних компаній України «Укрнафтобуріння», а також американські Trident Acquisitions Corp. і сама Frontera Resources.

Конкурс виграла компанія Trident Acquisitions Corp. Гендиректор та один з акціонерів її — Ілля Пономарьов, колишній депутат Держдуми, який лише у травні цього року отримав українське громадянство.

Результатами конкурсу виявився незадоволений й прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Він заявив, що запропонує Кабміну оголосити новий конкурс. Таку ініціативу підтримав і секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк.

Американська Trident Acquisitions заснована у березні 2016 року як компанія, що спеціалізується на цільовому злитті й поглинанні (special purpose acquisition company ). У середині 2018 року провела IPO на NASDAQ, де залучила $201 млн. Ці кошти повинні були піти на інвестиції в поглинання енергоактивів у Східній Європі з фокусом на Україну.

Разом з тим, за даними «Радіо Свобода», компанія Frontera Resources є збитковою і має слід сумнівних проектів у Грузії та Молдові.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини