Ініціатор конкурсу на найбільше нафтогазове родовище у Чорному морі погрожує оскаржити його результати

Американська компанія Frontera Resources оскаржить у суді результати конкурсу на розробку нафтогазової ділянки «Дельфін» на шельфі Чорного моря, якщо вони все ж таки будуть затверджені Кабінетом міністрів.

У своєму пресрелізі Frontera вказує на те, що підготовка конкурсу та його проведення «йдуть в розріз з міжнародною практикою та порушують українське законодавство», зазначає «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, вважають у компанії, міжвідомча комісія при Міненерговугілля порушила процедуру проведення конкурсу в частині оцінки заяв учасників: висновки про визначення переможця конкурсу повинні були направити Кабміну не пізніше 13 липня, але цей термін не був дотриманий.

Telegram Logo

Термін подачі заявок на участь в конкурсі становив 60 днів. Це на 30 днів менше, ніж час для подачі заявок на конкурс з розробки ділянок на суші, що відбувся раніше.

У конкурсі брали участь чотири компанії: «дочка» державної компанії Азербайджану SOCAR, одна з найбільших приватних газодобувних компаній України «Укрнафтобуріння», а також американська Trident Acquisitions Corp (яка виграла конкурс) і американська Frontera Resources Corporation (саме їй належить ініціатива про розробку ділянки «Дельфін» по СРП).

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Разом з тим, за даними «Радіо Свобода», компанія Frontera Resources є збитковою і має слід сумнівних проектів у Грузії та Молдові.

Результатами конкурсу виявився незадоволений прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Він заявив, що запропонує Кабміну оголосити новий конкурс. Таку ініціативу підтримав і секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини