Facebook Pixel

«Газпром» почне прямі поставки газу в Україну з 1 січня – Інтерфакс

Фото: flickr

Фото: flickr

Російський газовий монополіст і ряд українських компаній вже уклали контракти на прямі поставки газу з 1 січня 2020 року. Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомило джерело на ринку.

Однак співрозмовник відмовився розкривати їхні назви, а також обсяги поставок.

Глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв ще восени допускав такий розвиток подій:

Telegram Logo
Quote«Газпрому» ніщо не заважає почати постачання газу українським споживачам будь-якої миті. Як тільки у нас будуть підписані договори про приєднання і як тільки ми впровадимо європейські норми роботи ринку газу, «Газпром» зможе прийти на цей ринок і поставляти газ споживачам в такій кількості, в якій вони побажають».

Водночас він підкреслював, що російська компанія зможе робити це досить ефективно, якщо ціни будуть дешевшими, ніж у європейських постачальників.

Контекст. Україна з кінця листопада 2015 року (тобто вже понад чотири роки) не купує газ безпосередньо у «Газпрому». Увесь обсяг енергоносія країна імпортує виключно через західний кордон.

Поки що Росія та Україна домовилися до кінця року підписати новий транзитний контракт (поточний закінчується 1 січня 2020-го). Однак з домовленостей виключили питання про прямі поставки газу між «Нафтогазом» і «Газпромом».

Коментарі

Всі новини