Facebook Pixel

Путін обвалив ціну на газ у Європі до менш як $1000 за тисячу кубів

Ціна на газ у Європі опустилася нижче $1000 за тисячу кубів. У чому причина? Фото: Flickr

Ціна на газ у Європі опустилася нижче $1000 за тисячу кубів. У чому причина? Фото: Flickr

Контракти на природний газ у Європі вчергове здивували, цього разу здешевленням. Ціна листопадового ф'ючерсу на спотовий індекс TTF на біржі ICE Futures сьогодні опустилася до показника нижче $1000 за тисячу кубів.

Торги почалися з $1260, далі ненадовго зросли до $1370, а потім різко обвалилися до $981 за тисячу кубів.

Контекст. Ще напередодні того, як ціни на газ оновили свій історичний максимум, вони почали стрімко знижуватися. Вартість пішла донизу на тлі заяв російського президента Володимира Путіна про те, що РФ готова стабілізувати світові ціни на енергоносії. Він зазначив, що «Газпром» може збільшити постачі, щоб допомогти Європі відвернути повномасштабну енергокризу.

Telegram Logo

Як пише FT, його слова мали сприяти уникненню критики з боку Європи щодо того, що Росія стримує постачі для прискорення сертифікації «Північного потоку – 2».

Міністр енергетики США Дженніфер Гренхолм повідомила виданню, що США уважно спостерігають за роллю Росії у європейській газовій кризі та намагаються знайти рішення. Також, за її словами, Сполучені Штати почали вивчати питання, чи маніпулює «Газпром» ринком.

Офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що «Росія не відіграє жодної ролі в тому, що відбувається на газовому ринку». Ангела Меркель, схоже, підтримала Москву, заявивши, що справа не в ній.

«Росія може постачати газ тільки на основі контрактних зобов'язань. Ось чому виникає запитання: чи достатньо було замовлено російського газу або висока ціна на цю мить, можливо, також стала причиною замовляти не дуже багато?» — зазначила Меркель.

Рекордні ціни на природний газ — один із симптомів глобальної битви за забезпечення постачань палива після того, як попит різко зріс на тлі пандемії. Ціна на вугілля, яке використовується для виробництва електроенергії та опалення, також перевищила рекордний максимум, встановлений у 2008 році.

Коментарі

Всі новини