До Волинської митниці прийшли з обшуками через схеми завезення автомобілів

Автор

Державне бюро розслідувань (ДБР) разом з Генпрокуратурою та Нацполіцією проводить обшуки в територіальному офісі Державної фіскальної служби (ДФС) у Волинській області, повідомила пресслужба бюро.

Обшук також проводиться за місцем проживання посадових осіб та за адресами діяльності конвертаційних груп.

Перший заступник директора ДБР Ольга Варченко написала на своїй Facebook-сторінці, що обшуки проводяться у зв’язку з розкриттям схеми за участю податківців, які покривали діяльність тіньового ринку з торгівлі податковими кредитами і отримували за такі «послуги» свій відсоток.

Telegram Logo

Схема діяла так: підприємство-імпортер завозило в Україну транспортні засоби (ТЗ) і після розмитнення продавало їх кінцевому споживачеві. Згодом ці ТЗ перепродували іншим клієнтам за підробленими документами. Фінансові операції були «транзитними», тобто проводилися спеціально з метою подальшого перепродажу імпортного ПДВ підприємствам реального сектору економіки. У результаті ці підприємства-покупці безпідставно отримували суми податкового кредиту та ухилялися від сплати податків.

За попередніми підрахунками, збиток держави склав 190 млн грн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У той же час, президент Володимир Зеленський закликав в. о. голови Державної фіскальної служби Олександра Власова прийняти жорсткі рішення щодо глав чотирьох митниць, у тому числі Волинської. Як повідомив заступник голови Офісу президента Олексій Гончарук, саме Волинська, Закарпатська, Львівська та Чернівецька області є центром контрабанди в західній Україні, пише «Інтерфакс-Україна».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини