Facebook Pixel

Білорусь підвищила тариф на прокачування російської нафти

Автор

Транспортувати російську нафту з 1 вересня територією Білорусі буде на 3,7% дорожче, повідомив концерн «Белнефтехім», передає «Інтерфакс».

Позаплановий перегляд тарифів відбувся через зниження обсягів транзиту російської нафти по нафтопроводу «Дружба». Ініціатором зміни тарифів виступив білоруський оператор трубопроводу «Гомельтранснефть Дружба». Рішення про підвищення тарифів прийняли у зв'язку з необхідністю забезпечення оператору обсягів виручки у розмірах, які прогнозувалися на 2019 рік.

«Сьогодні ні російська, ні білоруська сторона не можуть однозначно визначити обсяги транспортування нафти в четвертому кварталі 2019 року, тому ми домовилися на першому етапі підвищити тарифи на 3,7% та повернутися до цього питання за підсумками роботи за рік», — зазначили у концерні.

Telegram Logo

Наприкінці червня Білорусь запропонувала Росії в якості компенсації за ситуацію з брудною нафтою в «Дружбі» підвищити тариф на транзит на 22%. В якості другого варіанту розглядалось прокачування до кінця 2019 року заявлених раніше «Транснафтою» обсягів транспортування нафти.

Через потрапляння в трубопровід брудної нафти було припинено прокачування російського палива в Польщу, Україну, Словаччину, Словенію, Угорщину та Німеччину.

Втрати Мінська від зіпсованого брудною нафтою обладнання Мозирського нафтопереробного заводу оцінювалися в $20 млн. Загалом через забруднення «Дружби» Білорусь недоотримала близько 630 тис. т нафти.

Коментарі

Всі новини