Facebook Pixel

Анбандлінг наближається до кінця. «Укртрансгаз» передав ГТС в експлуатацію своїй «дочці»

Автор

Газотранспортну систему України (ГТС) передали в експлуатацію компанії «Оператор ГТС України» (ОГТСУ), повідомили в прес-службі компанії.

Це послідовний крок у реалізації проекту з відділення функції транспортування газу від видобутку й продажу газу — анбандлінгу.

ГТС України буде працювати як окрема юридична структура у підпорядкуванні «Укртрансгазу» до 31 грудня, тобто до закінчення контракту з російською компанією «Газпром».

Telegram Logo

За цей період оператор повинен отримати всі ліцензії та пройти попередню сертифікацію з боку українського регулятора і Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

Очікується, що з 1 січня 2020 року оператор вийде зі складу «Нафтогазу» і буде переданий до складу уповноваженої Кабміном організації.

Ряд функцій до закінчення чинного контракту з «Газпромом» залишаються за «Укртрансгазом» — комерційна діяльність, диспетчеризація, закупівлі. Ці функції планується передати незалежному оператору ГТС 1 січня 2020 року після отримання ліцензії від Нацкомісії з енергетики та компослуг.

Подальше співробітництво «Оператора» і «Укртрансгазу» буде відбуватися на основі Договору про технічне обслуговування.

Протягом другого півріччя 2019-го має відбутися остаточний поділ бізнес-процесів та IT-систем між «Оператором ГТС України», «Оператором газосховищ України» та сервісними підрозділами «Укртрансгазу».

«Оператор газотранспортної системи України» створено в лютому 2019 року. Це дозволило почати юридичне відділення функції транспортування газу — спочатку в структурі «Нафтогазу», а після 1 січня 2020 року — поза «Нафтогазом».

Коментарі

Всі новини