Facebook Pixel

АМКУ вперше зірвав строк розгляду скарги через відставку чотирьох держуповноважених

Автор

Адмінколегія з оскаржень закупівель вперше за час дії закону «Про публічні закупівлі» порушила строк розгляду скарги. Це сталося через відставку першої заступниці голови Антимонопольного комітету Марії Ніжнік, що спричиноли припинення роботи Адмінколегії. Про це свідчать дані ProZorro, пише видання «Наші Гроші». Інформацію про припинення роботи підтвердила держуповноважених Антимонопольного комітету Світлана Панаіотіді.

Йдеться про скаргу компанії «Модультехсервіс» на визначення переможцем іншої фірми у закупівлі Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління, що перебуває у складі Міноборони. Структура відомства збройних сил проводила закупівлю робіт з будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу у військовому містечку Дачне-2 за переговорною процедурою для потреб оборони. Компанія заявляла, що замовник неправомірно визнав переможцем компанію «БК «Укрінтербуд».

Telegram Logo

У системі ProZorro скарга з‘явилася 21 червня і повинна була протягом 10 робочих днів розглянутися. У зв’язку з тим, що 28 червня — державний вихідний, то останнім встановленим законом днем розгляду було 8 липня. Спочатку розгляд скарги призначили на 4 липня, але згодом його перенесла на 8 липня.

Цього дня на сайті президента з’явився указ про відставку Ніжнік. Таким чином, після цього вона не могла виконувати свої функції у складі Адмінколегії. Остання припинила свою роботу через брак держуповноважених, які могли працювати 8 липня.

Напередодні Володимир Зеленський звільнив с посад трьох держуповноважених, а ще двоє — Марія Процишен і Світлана Панаіотіді — знаходились у відпустці. Голова комітету Юрій Терентьєв не мав права бути членом Адмінколегії. Отже, розглядати скарги могли тільки Анна Артеменко і Ніна Сидоренко, тобто лише двоє з трьох необхідних членів.

Робота Адмінколегії поновилася 9 липня з виходом на роботу Світлани Панаіотіді. Тоді ж було прийнято рішення про перенесення розгляду скарги «Модультехсервісу» на 16:00 цього ж дня. Однак за законом розгляд мав відбутись на добу раніше.

Коментарі

Всі новини