АМКУ відкрив справу проти облгазів Дмитра Фірташа

Автор
Дмитро Фірташ Фото: УНІАН

Дмитро Фірташ Фото: УНІАН

Облгази олігарха Дмитра Фірташа підозрюють у порушенні закону про економічну конкуренцію у зв'язку з призначенням Девіда Ентоні Ховарда Брауна головою наглядової ради в усіх акціонерних товариствах.

Розслідуванням займається Антимонопольний комітет (АМКУ), повідомили у пресслужбі відомства.

«Зазначені концентрації без дозволу відбулися на ринку розподілу природного газу місцевими (локальними) газорозподільчими системами", — відзначили в АМКУ.

Telegram Logo

Мова йде про 18 облгазів, що входять в групу РГК Фірташа: «Сумигаз», «Запоріжгаз», «Чернігівгаз», «Дніпропетровськгаз», «Львівгаз», «Хмельницькгаз», «Криворіжгаз», «Тисменицягаз», «Миколаївгаз», «Київоблгаз», «Івано-Франківськгаз», «Рівнегаз», «Дніпрогаз», «Закарпатгаз», «Чернівцігаз», «Харківміськгаз», «Житомиргаз», «Харківгаз».

У комітеті припускають, що зазначені товариства можуть бути єдиним суб'єктом господарювання, а це може негативні позначитися на ринку.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Концентрації можуть мати негативні наслідки у вигляді монополізації товарного ринку, зловживання монопольним(домінуючим) становищем, обмеження конкуренції суттєвого обмеження конкуренції на всьому ринку чи в значній його частин», — зазначили в комітеті.

АМКУ для повного та об'єктивного розгляду справи просить надати всіх зацікавлених осіб інформацію, яка може вплинути на прийняття ним рішення.

Комітет у квітні 2019 року розпочав розгляд справи за ознаками вчинення 20 облгазами порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Підставою для початку справ стало донарахування облгазами (всупереч Кодексу газорозподільних систем) побутовим споживачам обсягів спожитого природного газу понад обсягами, визначеними за даними лічильників.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини