Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 27 квітня по 3 травня

Фото: PG

Фото: PG

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського.

У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 27 квітня по 3 травня

Микола Тищенко
Негативно
Микола Тищенко
нардеп, фракція «Слуга народу»

Ресторан нардепа «Велюр» під час карантину відвідують народні депутати, бізнесмени та партнери Ігоря Коломойського. Сам нардеп спочатку заявив, що його ресторан не працює для відвідувачів і там проходять лише «особисті зустрічі», а гості «сидять голодними». Однак уже через кілька днів він повідомив про готовність сплатити штраф, «якщо порушення було зафіксовано». Глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія вважає, що Тищенка мають покарати через цей скандал.

Олександр Герега
Негативно
Олександр Герега
народний депутат, співвласник «Епіцентр К»

Літак «Мрія» 23 квітня доставив в Україну великий медичний вантаж з Китаю. Як виявилося, маски, доправлені цим рейсом, продаються в торговій мережі «Епіцентр», а її співвласник, нардеп Олександр Герега написав листи меру Києва Віталію Кличку та нардепам з пропозицією купувати медичні товари саме в його компанії. Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, коментуючи ситуацію, заявив, що «Мрія» переправляла не лише гуманітарний вантаж, а й комерційний. Водночас в «Епіцентрі» підтвердили факт оплати рейсу цього літака і заявили, що частина вантажу призначалася для продажу.

Крім того, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив сьогодні, 4 травня, на засіданні Кабміну, що торгові центри мереж, зокрема й «Епіцентр К», порушували заборони, введені на період карантину. Йдеться про торгівлю меблями, електронікою та іншими товарами. За словами опитаних PG експертів, така ситуація — негативний знак для інвесторів, оскільки це означає, що люди, наближені до влади, можуть обійти закон.

Денис Шмигаль
Негативно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

Уряд готовий до перемовин з країнами, які захочуть офіційно запросити українських працівників на сезонні роботи. Такому рішенню передували проблеми з вильотом за кордон чартерних рейсів, організованих для українських заробітчан. Експерти важають такі дії уряду неконституційними, оскільки забороняти виїзд українцям можна тільки за умови введення режиму надзвичайного стану.

Валерій Тарасюк
Негативно
Валерій Тарасюк
голова НКРЕКП

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг, вирішила підвищити ціну на «зелену» електроенергію втричі. Таким чином, підприємству «Гарантований покупець» дозволено виставляти електроенергію, вироблену за допомогою альтернативних джерел, на продаж на ринку «на добу наперед», але при цьому її вартість має бути не вище за 75% ціни в години максимального навантаження. За словами експертів, піднімати ціну на «зелену» електроенергію вже більше нікуди, оскільки тарифи в Україні вище, ніж в Європі. Це рішення, на думку експертів, лобіює інтереси певних гравців ринку.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини