Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 9 — 15 листопада

Інфографіка: The Page

Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • впровадження в Україні карантину «вихідного дня»;
  • розгляд Радою Національного банку звернення компаній, які пов'язані з братами Суркісами, через нібито порушення їхніх прав;
  • ухвалення Кабінетом міністрів плану заходів щодо впровадження в Україні 5G;
  • приєднання України до програми NASA «Артеміда».

Хто і як впливав на рейтинг президента з 9 до 15 листопада

Максим Степанов
Негативно
Максим Степанов
міністр охорони здоров'я

Кабінет міністрів запровадив карантин «вихідного дня». Він почав діяти із суботи, 14 листопада, і триватиме кожні вихідні впродовж трьох тижнів, тобто до 30 листопада.

Карантин «вихідного дня» передбачає, що без обмежень із 00:00 суботи до 00:00 понеділка працюватимуть:

· аптеки, зокрема ветеринарні;

· магазини, 60% площі яких призначено для торгівлі харчовими продуктами, ліками, кормами, виробами медичного призначення;

· автозаправні станції (без зон харчування);

· транспорт;

· пошта;

· дозволяється продовжувати діяльність із надання фінансових послуг, інкасації та перевезення валютних цінностей, а також технічного обслуговування транспорту.

Під час карантину «вихідного дня» заборонено працювати:

· закладам громадського харчування (можлива лише робота на винос);

· заборонено приймання відвідувачів у торгово-розважальних центрах та інших розважальних закладах;

· не працюватимуть заклади культури, крім тих, які займаються виробництвом аудіовізуальних продуктів (кіно- та відеозйомка);

· заборонено роботу спортивних залів, басейнів, закладів розміщення, зокрема готелів (крім тих, які виконують соціальні функції).

Водночас Кабмін скасував адаптивний карантин і встановив нові загальні обмеження, які є актуальними для всіх регіонів України.

Глава Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов пояснив, що головна мета посилення обмежень — розірвати ланцюг передачі хвороби й уникнути колапсу медичної системи.

Зазначається, що бізнесу, який працює в ресторанній, розважальній і культурній сферах, уряд готовий запропонувати так звану програму підтримки.

The Page
Коментар The Page

Це негативно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського, оскільки нові обмеження негативно позначаться на малому та середньому бізнесі, який ризикує «не пережити» їх.

Ба більше, проти цієї ідеї висловився міністр культури Олександр Ткаченко, заявивши, що через введення карантину «вихідного дня» доходи сфери культури та готельного бізнесу скоротяться на 50%. Проти виступають також і представники цих сфер, які активно мітингують під стінами Кабінету міністрів. А в мережі кінотеатрів «Планета кіно» взагалі заявили про те, що їм доведеться закрити всі кінотеатри та звільнити 500 співробітників.

Богдан Данилишин
Негативно
Богдан Данилишин
Голова Ради НБУ

Рада Національного банку під керівництвом Богдана Данилишина розглянула звернення компаній, які пов'язані із сім'єю братів Ігоря та Григорія Суркісів, про нібито порушення їхніх прав. Йдеться про компанії Camerin investments, Sunnex investments, Tamplemon investments, Berlini commercial, Lumil investments, Sofinam investments. Звернення направили й до правоохоронних органів.

Ці компанії намагалися оскаржити процедуру bail-in і досі намагаються стягнути з державного Приватбанку $350 млн.

Один зі співрозмовників видання «НВ Бізнес» розповів, що на одному із засідань Ради Нацбанку почали зачитувати різні звернення, серед яких були ці компанії та профспілка «відомого банку». Компанії хотіли, щоб Рада розглянула питання щодо порушення їхніх прав, перерахувавши їх, однак про які саме порушення йдеться, за словами джерела, навряд чи хтось зрозумів.

Він додав, що це було схоже на «типову схему в стилі Баришівського суду», суть якої — легалізувати звернення до відповідних органів.

The Page
Коментар The Page

Це негативно вплине на рейтинг глави держави, оскільки в такий спосіб компанії братів Суркісів змогли легалізувати своє звернення до правоохоронних органів, що допоможе їм у справі про стягнення з Приватбанку $350 млн.

Денис Шмигаль
Позитивно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

Кабінет міністрів затвердив план заходів щодо впровадження в Україні системи мобільного зв'язку п'ятого покоління. Розпорядженням встановлюється конкретний перелік необхідних заходів для впровадження системи 5G і забезпечення їхнього проведення.

Йдеться про таке:

· для того щоб провести аналіз радіочастотних ресурсів (РЧР) для впровадження 5G, потрібно визначити потенційні смуги частот і умови їхнього використання. Для цього вже в листопаді поточного року створять окрему робочу групу;

· у грудні 2020-го визначать необхідність проведення науково-дослідних робіт для визначення вартості РЧР у діапазонах 700 МГц і 3400-3800 МГц та інше;

· у червні 2021 року проведуть роботи і визначать вартість РЧР у діапазонах 700 МГц і 3400-3800 МГц для впровадження 5G, а через два місяці подадуть до Кабміну проєкт рішення щодо внесення змін до розмірів плати за видачу відповідних ліцензій;

· пізніше буде оголошений конкурс (жовтень-2021) або тендер на видачу ліцензій на користування РЧР для системи 5G;

· уже в грудні наступного року телеком-операторам нададуть право на використання РЧР для впровадження 5G.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно позначиться на рейтингу глави держави, оскільки завдяки цим заходам Україна наблизилася до початку використання 5G-мереж, які характеризуються меншою затримкою сигналу, більшою пропускною спроможністю і збільшенням кількості одночасних підключень. Це планується зробити 2023 року.

Володимир Усов
Позитивно
Володимир Усов
голова Державного космічного агентства України

Україна приєдналася до програми NASA «Артеміда» щодо принципів дослідження Місяця, Марса, комет і астероїдів у мирних цілях. Ба більше, наша країна доєдналася до космічних агентств інших держав-учасників програми, зокрема, США, Австралії, Канади, Італії, Японії, Люксембургу, Об'єднаних Арабських Еміратів та Сполученого Королівства.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг Володимира Зеленського, адже завдяки такому партнерству Україна зможе реалізувати свої власні проєкти. На думку глави Державного космічного агентства, домовленості дадуть новий поштовх до об'єднання держав у проведенні багатосторонніх консультацій у контексті розвитку міжнародного космічного права, яке б відповідало сучасним викликам і планам людства в освоєнні космічного простору.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини