Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 8 — 14 лютого

Інфографіка: The Page

Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • уряд розробляє програму фінансового лізингу та іпотеки під 5% річних;
  • Національний банк увів новий порядок нагляду за банками;
  • Національне антикорупційне бюро відкрило справу проти чиновників МОЗ.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 8 до 14 лютого

Денис Шмигаль
Позитивно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд спільно з Національним банком розробляють нову програму фінансового лізингу та іпотеки під 5% річних. Над нею планують попрацювати в першій половині 2021 року.

Водночас, за словами прем'єра, з березня 2021 року запрацює програма «Доступна іпотека» зі ставкою до 7% річних.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно позначиться на рейтингу президента Володимира Зеленського, оскільки в українців буде можливість придбати нерухомість, не збираючи на неї гроші. До того ж з огляду на обіцяні державою ставки переплачувати доведеться менше, ніж зараз.

Кирило Шевченко
Позитивно
Кирило Шевченко
Глава Національного банку України

В Україні почав діяти новий порядок нагляду за дотриманням банками закону про захист прав споживачів фінансових послуг. За його недотримання на посадових осіб накладатимуться адмінстягнення, а на банки — штрафи, також вживатимуться інші заходи.

Спостерігатиме за цим управління захисту прав споживачів фінпослуг у НБУ з допомогою безвиїзного нагляду та інспекційних перевірок. Передусім перевірятимуть ті банки, які мають високий ризик порушення прав споживачів фінансових послуг.

Незабаром Нацбанк планує опублікувати для громадського обговорення відповідний документ, передбачений для учасників небанківського фінансового ринку.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно позначиться на рейтингу Володимира Зеленського, оскільки новий порядок захищатиме права споживачів фінансових послуг, а також передбачає згладжування коливань валютного ринку для уникнення негативного впливу волатильності обмінного курсу та екстраординарних подій на валютному ринку на цінову й фінансову стабільність і стійкість економічного зростання.

Максим Степанов
Негативно
Максим Степанов
міністр охорони здоров'я

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження проти чиновників Міністерства охорони здоров'я, яких підозрюють у зловживанні службовим становищем. У НАБУ пояснили, що спочатку держпідприємство «Медичні закупівлі» вело переговори про постачання вакцини по $3 за дозу, але міністр охорони здоров'я Максим Степанов вручну призупинив процес (практично на фінальній стадії) і доручив розпочати переговори про закупівлю препарату китайської фірми Sinovac Biotech за ціною $17,85, яка є «чи не найвищою у світі».

Нагадаємо, що закупівлями вакцини CoronaVac займається компанія «Лекхім», яка подала документи на реєстрацію препарату.

Водночас сам Степанов заявив, що МОЗ під час підписання документів про постачання вакцин веде максимально прозору політику й за потреби може надати їх правоохоронцям.

The Page
Коментар The Page

Ця новина була негативно сприйнята громадськістю й відповідно негативно вплине на рейтинг глави держави. За словами директора НАБУ Артема Ситника, відомство буде якомога швидше проводити відповідне розслідування й за наявності підстав притягне до відповідальності причетних осіб.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини