Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 7 — 13 червня

barometer-new-69.jpg

Рейтинг Володимира Зеленського 7-13 червня. Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • в Україні пом'якшили карантин, і вся країна опинилася в «зеленій» зоні епідемічної небезпеки;
  • через три роки в країні планують створити Національну біржу торгівлі капіталом і товарами NEXT;
  • Кабмін схвалив законопроєкт про монетизацію пільг на проїзд;
  • зростання тарифів на послуги ЖКГ.

Віктор Ляшко
Позитивно
Віктор Ляшко
міністр охорони здоров'я України

Кабінет міністрів пом'якшив деякі карантинні обмеження. Так, уряд дозволив проводити масові заходи (зокрема в розважальних закладах, нічних клубах і закладах громадського харчування), але за умови, що на одну людину припадатиме 4 кв. м площі будівлі або території, а в залі має бути заповнено не більш як дві третини місць (два ряди заповнені відвідувачами, третій залишається порожнім). Проте обмеження скасовуються, якщо в усіх учасників і організаторів заходу є негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19 або експрес-тесту на антиген, який отримано не більш як за 72 години до проведення заходу, або документ, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації.

Також дозволяється приймати відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури із заповненістю не більш як дві третини місць у залі. Крім того, пом'якшили правила потрапляння регіону до «зеленої» зони.

Додамо, що на всій території України встановили «зелену» зону епідемічної небезпеки, до того ж у МОЗ очікують, що Україна перебуватиме в «зеленій» зоні все літо, тому можна сподіватися на відкриття кордонів ЄС для українців. У МОЗ також запропонували продовжити карантин до кінця літа, але пом'якшити його ще більше. Зокрема, планують скасувати вимоги щодо наповнення залів, дозволити повноцінне функціонування спортзалів і спростити процес проходження кордонів під час повернення з відпусток.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського, адже скасування різних обмежень позитивно позначиться на малому та середньому бізнесі, частина якого не пережила жорстких обмежень, а приблизно четверть підприємців зазнали суттєвих збитків. Особливо збитковим цей час виявився для кінотеатрів — раніше в мережі «Планета кіно» заявляли про те, що їм доведеться закрити всі кінотеатри і звільнити 500 співробітників.

Крім того, ослаблення обмежень позитивно вплине на роботу бізнесу, прибуток підприємств, заробіток ФОПів і їхніх працівників, а також загалом на економіку країни, яка зможе почати відновлюватися.

Денис Шмигаль
Позитивно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

В Україні за три роки планують створити Національну біржу торгівлі капіталом і товарами (NEXT). Проєкт реалізовуватиметься за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, Американської торговельної палати в Україні та USAID.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна, ЄБРР, AmCham і USAID уже підписали відповідний меморандум. Фондовий ринок в Україні планують запускати паралельно з другим рівнем накопичувальної пенсійної системи, що сприятиме його розвитку.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг глави держави, адже завдяки створенню біржі українці отримають нові ефективні фінансові інструменти. Так, у населення з'являться нові можливості для інвестицій і заощаджень, бізнес матиме довгостроковий і дешевий ресурс для розвитку, а держава — економічний розвиток, зростання інвестицій і робочих місць.

Марина Лазебна
Позитивно
Марина Лазебна
Міністр соціальної політики України

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про монетизацію пільг на проїзд. Тепер його має розглянути Верховна Рада.

Головні зміни:

· для пільгового проїзду більше немає потреби надавати посвідчення або довідку;

· рішення про надання або ненадання пільг на проїзд ухвалює місцева влада;

· пільги на проїзд надають у монетизованому вигляді (у формі грошової компенсації);

· Кабмін більше не регулюватиме відшкодування підприємствам збитків через пільгове перевезення пасажирів;

· підприємства громадського транспорту більше не зобов'язані забезпечувати перевезення пільгових категорій пасажирів, їх також не штрафуватимуть за відмову перевозити пільговика;

· місцева влада більше не зобов'язана виплачувати компенсації підприємствам, які здійснюють перевезення пільговиків.

Пільгами в Україні можуть користуватися пенсіонери, інваліди та особи, котрі їх супроводжують, військовослужбовці, співробітники правоохоронних органів, ветерани війни й ветерани праці, чорнобильці та інші.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг глави держави, адже суттєво спрощує пільговий проїзд для українців. Крім того, він дасть змогу органам місцевого самоврядування самостійно розв'язувати питання щодо надання пільг з оплати проїзду та сприяти адресності їхнього надання.

Валерій Тарасюк
Негативно
Валерій Тарасюк
голова НКРЕКП

За рік (травень 2020-го до травня 2021 року) тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні зросли на 35%. Як свідчать дані Держстату України, середні ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в Україні за травень 2021 року зросли на 3,9%. Водночас у річному вимірі ціни на природний газ зросли на 161%, на електроенергію — на 36,6%, на каналізацію — на 17,5%.

The Page
Коментар The Page

Зростання тарифів негативно позначиться на рейтингу глави держави, особливо з огляду на те, що команда Зеленського перед обранням його президентом часто обговорювала цю тему. Тепер же українцям доводиться сплачувати за послуги ЖКГ ще більше, тому через непідйомні для багатьох із них платіжки заборгованість населення збільшується. Зокрема, на кінець квітня 2021 року заборгованість населення за постачання природного газу склала 28,6 млрд грн, теплової енергії та гарячої води — 25,4 млрд грн, постачання й розподіл електроенергії — 7,6 млрд грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини