Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 30 серпня — 5 вересня

photo-2021-09-06-15-22-13.jpg

Рейтинг Володимира Зеленського 30 серпня — 5 вересня. Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • план трансформації України, презентований у рамках візиту до США, на $277 млрд грн;
  • підвищення стипендій для студентів уперше з 2017 року;
  • зростання цін на електроенергію в Україні.

Хто і як впливав на рейтинг Володимира Зеленського з 30 серпня до 5 вересня

Андрій Єрмак
Позитивно
Андрій Єрмак
Глава Офісу президента

У рамках офіційного візиту до США президент Володимир Зеленський представив План трансформації України, який передбачає низку спільних зі США проєктів із розвитку країни. Йдеться про понад 80 проєктів на загальну суму $277 млрд.

Документ A Greater Justice and Opportunity — Building Prosperous and Resilient Ukraine визначає бачення розвитку України на найближчі роки як форпосту безпеки, цифрового, інфраструктурного та аграрного хаба.

Фінансування проєктів передбачається коштом держбюджету, а також завдяки залученню програм міжнародної допомоги, кредитів, інвестицій.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг глави держави, оскільки такий амбітний план трансформації передбачає перетворення економіки України, визначає цілі щодо розвитку людського капіталу, забезпечення «зеленої» трансформації та енергетичної безпеки країни, що в разі реалізації загалом позитивно вплине на неї.

Денис Шмигаль
Позитивно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

Кабінет міністрів ухвалив рішення підвищити стипендії учням закладів професійної освіти, а саме профтехучилищ, і студентам університетів. Так, учням закладів профтехосвіти їх підвищать у 2,5 раза, а студентам вишів — щонайменше в 1,5 раза.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг глави держави, адже востаннє стипендії підвищували в листопаді 2017 року й наразі студенти денної форми навчання вищих навчальних закладів отримують лише 1,3 тис. грн (підвищена — 1,6 тис. грн), а учні коледжів і училищ денної форми навчання — 980 грн.

Олексій Данілов
Негативно
Олексій Данілов
Секретар РНБО

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони, яким з-поміж іншого доручив Кабінету міністрів розробити план поступового переходу до економічно обгрунтованої ціни на електроенергію з огляду на соціальний захист споживачів.

До 31 грудня Кабінет міністрів має визначити порядок поступового переходу до економічно обґрунтованої ціни на електричну енергію для побутових споживачів. Водночас до 30 вересня влада мусить розробити й затвердити план встановлення справедливої вартості електричної енергії для побутових споживачів і забезпечити перехід від товарного до фінансового механізму ПСО для учасників ринку із забезпеченням доступності електроенергії для побутових споживачів.

The Page
Коментар The Page

Розроблення плану підвищення тарифу на електроенергію для населення означає, що зростання цін не уникнути. Відповідно таке рішення негативно вплине на рейтинг Володимира Зеленського.

Коментарі

Всі новини