Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 30 листопада — 6 грудня

barometer-43.jpg

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • ухвалення Верховною Радою законопроєктів № 4429 і № 4430 про підтримку бізнесу та населення під час посилення карантину;
  • поданий законопроєкт щодо відновлення роботи Державної інспекції у сфері житлово-комунальних послуг;
  • зростання тарифу «Укренерго» на передачу електроенергії на 30% з 1 грудня 2020 року.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 30 листопада до 6 грудня

Дмитро Разумков
Позитивно
Дмитро Разумков
Голова Верховної Ради України

Верховна Рада ухвалила законопроєкти про підтримку бізнесу та населення під час посилення карантину. Йдеться про законопроєкт № 4429 про одноразову фінансову допомогу для українців, які втратили частину доходів через карантин, і для бізнесу, який має скорочувати витрати на працівників, а також про законопроєкт № 4430 про списання податкового боргу.

Щодо першого, то допомогу можуть отримати наймані працівники підприємств, роботу яких було тимчасово зупинено. Якщо через жорсткий карантин працівник втратив частину зарплати, він може отримати 8 тис. грн допомоги. Також матеріальну допомогу отримають фізособи-підприємці, які через карантин втратили частину доходів. Однак для отримання допомоги є деякі обмеження, про них ви можете прочитати тут.

Щодо другого законопроєкту, то в ньому йдеться про списання податкового боргу до 3,06 тис. грн, який не був погашений до 1 листопада 2020 року, а також про звільнення ФОПів першої групи від сплати єдиного податку з грудня 2020 року до травня 2021-го із зарахуванням цього періоду до страхового стажу. Закон також відкладає до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу для фізосіб, зокрема самозайнятих, якщо він не перевищує 6,8 тис. грн. Водночас обсяг порогу податкового боргу для вживання заходів щодо його стягнення підвищується до 3,06 тис. грн.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського, оскільки з перших днів січня 2021 року в Україні планують ввести жорсткий локдаун, через який передусім постраждає малий і середній бізнес, а така підтримка трохи полегшить навантаження, дасть змогу запобігти закриттю подібних підприємств і допоможе українцям у разі, якщо вони втратили роботу або прибуток.

Олексій Кучеренко
Позитивно
Олексій Кучеренко
Перший заступник голови парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

Перший заступник голови парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко разом із кількома депутатами подали до Верховної Ради законопроєкт щодо відновлення роботи Державної інспекції у сфері житлово-комунальних послуг.

The Page
Коментар The Page

Новий орган зможе:

· перевіряти обґрунтованість тарифів, які встановлює місцева влада, що допоможе уникнути зловживань, встановлення тарифів із порушенням законодавства і відсутності контролю в цій сфері;

· перевіряти якість води, стан тепломереж, вивезення сміття та іншого;

· штрафувати жителів будинків, які не уклали договори щодо поводження з побутовими відходами або порушують порядок приєднання / від'єднання від тепла та води.

Усе це дасть змогу поліпшити якість комунальних послуг, а тому позитивно відіб'ється на рейтингу Володимира Зеленського.

Валерій Тарасюк
Негативно
Валерій Тарасюк
голова НКРЕКП

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з 1 грудня 2020 року підвищила тариф «Укренерго» на передачу електроенергії на 30% — до понад 312 грн за МВт-год.

В «Укренерго» пояснили це тим, що тариф на грудень 2020 року є мінімально можливим, оскільки покриває тільки ті витрати, яких компанія вже фактично зазнала. Йдеться про відрахування до держбюджету за 2019 рік і компенсації витрат постачальникам універсальних послуг на сплату «зеленого» тарифу приватним домогосподарствам. Там також нагадали, що компанія пропонує зафіксувати в структурі тарифу на передачу ліміт коштів, які вона може сплачувати для компенсації витрат держпідприємству «Гарантований покупець» і постачальникам універсальних послуг на оплату «зеленого» тарифу 2021 року.

The Page
Коментар The Page

Попри те, що підвищення тарифу допоможе запобігти погіршенню фінансового стану оператора (збиток за дев'ять місяців 2020 року склав 28 млрд грн), зростання тарифів негативно позначиться на споживачах і учасниках ринку електроенергії, а отже, і на рейтингу глави держави.

Коментарі

Всі новини