Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 25 жовтня — 1 листопада

barometer-38.jpg

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • визнання Конституційним судом України окремих положень антикорупційного законодавства неконституційними;
  • відновлення розгляду кримінальної справи за формулою «Роттердам+»;
  • запуск «податкового бота» Тaxsevicebot і оновлений Кабінет платників податків.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 25 жовтня до 1 листопада

Олександр Тупицький
Негативно
Олександр Тупицький
Голова Конституційного суду України

Конституційний суд України визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства за поданням депутатів від ОПЗЖ. КС визнав певні положення неконституційними, однак конституційність цілої низки положень ще вивчатиметься. Зокрема, суд проголосував за скасування статті 366-1 Кримінального кодексу (неправдиве декларування), незаконного збагачення, електронного декларування, повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції.

Таке рішення означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти й моніторити спосіб життя чиновників, декриміналізацію неправдивого декларування.

Через це українці навіть вийшли на протест під стіни Конституційного суду з гаслами «Відправимо суддів до Ростова».

The Page
Коментар The Page

Це негативно позначиться на рейтингу президента Володимира Зеленського, хоча він і подав до парламенту законопроєкт № 4288, яким пропонується припинити повноваження суддів КС.

Таке рішення суду, зокрема, містить загрозу для безвізу, може перешкодити отриманню траншу від Міжнародного валютного фонду й нівелює антикорупційні реформи в країні.

Олена Танасевич
Позитивно
Олена Танасевич
Глава Вищого антикорупційного суду

Вищий антикорупційний суд знову почав розгляд кримінальної справи щодо формули «Роттердам+», яку прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко закрив наприкінці серпня. Аргументували це тим, що документально підтверджений збиток державі нібито не встановлений. У Національному антикорупційному бюро зараз нагадали, що справу «безпідставно закрив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, відкинувши зібрані детективами докази».

Варто зазначити, що з допомогою цієї формули формувалася ціна на електроенергію з 2016 до 2020 року, а через її дію компанія ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова й державна «Центренерго» почали продавати електроенергію дорожче.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно позначиться на рейтингу глави держави, оскільки саме через дію формули були створені умови для штучного зростання ціни продажу електричної енергії на оптовому ринку електроенергії, чим державі було завдано збитків майже на 19 млрд грн.

Михайло Федоров
Позитивно
Михайло Федоров
Віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації

Державна податкова служба в листопаді 2020 року запустить «податкового бота» Тaxsevicebot у месенджерах Telegram і Viber.

Запуск бота складатиметься з двох етапів:

· на першому етапі можна буде отримати інформацію про стан розрахунків із бюджетом, реєстраційні та облікові дані, повідомлення про результати опрацювання документів, нагадування про те, що потрібно подати звітність, сплатити податки та інше;

· на другому етапі платники податків зможуть попередньо заповнювати звітність для платників єдиного податку, а також сплачувати податки в інтернеті й отримувати сповіщення про податковий борг.

Ба більше, Мінцифри спільно з Державною податковою службою запустять оновлений Кабінет платників податків.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг глави держави, оскільки завдяки майбутнім нововведенням максимальну кількість процесів для підприємців буде автоматизовано, покращено, спрощено, буде створено сучасніший інтерфейс для сплати податків на порталі податкової та порталі «Дія».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Всі новини