Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 25 — 31 січня

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • ліквідація податкової міліції та створення Бюро економічної безпеки;
  • зміни у вимогах до банків щодо розкриття інформації про послуги;
  • скандал із введенням санкцій проти нардепа від «Слуги народу» Олександра Дубінського.

Дмитро Разумков
Позитивно
Дмитро Разумков
Голова Верховної Ради України

Верховна Рада ліквідувала податкову міліцію. Натомість розслідуванням економічних і корупційних злочинів займатиметься Бюро економічної безпеки (БЕБ).

Створення Бюро є частиною реформи Державної фіскальної служби та СБУ, де буде ліквідовано Департамент контррозвідувального захисту економіки.

Загалом унаслідок створення Бюро відбудеться розподіл сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів.

The Page
Коментар The Page

Парламент нарешті ухвалив рішення щодо ліквідації податкової міліції. Це рішення є продовженням антикорупційної реформи, адже створення окремої інституції має знизити тиск на бізнес із боку СБУ та скасувати корупційні схеми в розслідуванні економічних злочинів.

Однак бізнес насторожено поставився до такої реформи. Так, у Європейській Бізнес Асоціації зазначили, що робота Бюро є неможливою без внесення відповідних змін до законодавства. Крім того, немає гарантій, що БЕБ не буде тиснути на бізнес.

Кирило Шевченко
Позитивно
Кирило Шевченко
Глава Національного банку України

Національний банк зобов'язав банки надавати в договорі повний опис послуги. Так, у договорі депозиту потрібно буде вказувати конкретну дату повернення вкладу та інформацію про наявність у банку права продовжити термін його дії.

Відтепер банки не зможуть змінювати умови договору без інформування споживача, а також вимагати від споживача оплатити ще не отримані послуги.

The Page
Коментар The Page

Головне завдання нових вимог — забезпечити розкриття повної інформації про послуги, права й обов'язки банку та споживача. Такі зміни допоможуть клієнтам банків краще розуміти умови фінансових послуг. Це також сприятиме ухваленню більш зваженого рішення з боку споживача.

Крім того, банкам заборонили використовувати дрібний шрифт у договорах, що раніше давало їм можливість прописувати такі умови договору, які могли бути використані проти споживачів.

Олександр Дубінський
Негативно
Олександр Дубінський
народний депутат із фракції «Слуга народу»

Головним скандалом тижня стали санкції США проти народного депутата з фракції «Слуга народу» Олександра Дубінського. Влада США звинуватила його в належності до пов'язаної з Росією мережі іноземного впливу.

Зокрема, Зеленський особисто двічі попросив Дубінського вийти з фракції, однак депутат відмовився. Крім того, банки заблокували рахунки нардепа, а YouTube видалив його канал.

Ба більше, депутати у фракції почали збирати підписи за виключення Дубінського зі «Слуги народу».

The Page
Коментар The Page

Гучні скандали з депутатами від партії влади негативно впливають на загальний рейтинг президента.

Крім того, що Дубінський вважається лобістом інтересів Коломойського, гучний скандал зі звинуваченнями у зв'язках із Росією та санкціями США не піде на користь ані рейтингу фракції, ані самого Дубінського.

Ситуація дещо покращиться, якщо депутати вирішать виключити Дубінського з фракції, однак репутаційних збитків уже завдано.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Всі новини