Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 23 — 29 листопада

barometer-42-2.jpg

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • критика заступником глави Офісу президента Олегом Татаровим Національного антикорупційного бюро, його голови Артема Ситника і скандал навколо цього;
  • перегляд тарифу на електроенергію для споживачів;
  • програми допомоги підприємцям, які постраждали від жорсткого карантину в Україні.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 23 до 29 листопада

Денис Шмигаль
Позитивно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

Уряд ухвалив рішення щодо допомоги підприємцям, які постраждали від жорсткого карантину в Україні.

Йдеться про такі програми:

· Про виплати на дітей ФОПів, які обмежують свою роботу в карантин — їх буде продовжено з 1 листопада до 31 грудня 2020 року. Це стосується сімей підприємців першої та другої груп, які працюють за спрощеною системою, у яких є діти віком до 10 років. Варто також зазначити, що всі заяви, які було подано в травні — серпні (програму зупинили 1 вересня), автоматично продовжать.

· Держава гарантуватиме до 80% тіла кредиту, який підприємець братиме в банку. Це стосується малого та середнього бізнесу. Фінансування програми складе 5 млрд грн, а строк гарантій — 10 років.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно позначиться на рейтингу Володимира Зеленського, адже в країні все частіше говорять про запровадження локдауну на новорічні свята, чого може не пережити велика частина малого та середнього бізнесу, а решта втратять значну частину прибутку. Подібні ж заходи підтримки бізнесу та українців у цей період полегшать їхню долю, а гарантування тіла кредитів сприятиме доступнішому кредитуванню.

Олег Татаров
Негативно
Олег Татаров
заступник глави Офісу президента

Заступник керівника Офісу президента Олег Татаров у коментарі газеті «Закон і бізнес» розкритикував роботу Національного антикорупційного бюро та його глави Артема Ситника, додавши, що різні чинники, а також боротьба, яку ведуть зовнішні джерела впливу заради збереження Ситником посади, дискредитують правоохоронну систему. За словами Татарова, джерелом проблем в антикорупційній політиці є саме глава НАБУ. Заступник керівника Офісу президента впевнений, що Ситник не має морального права очолювати антикорупційне відомство й має піти.

Одразу після цього з'явилася офіційна реакція Офісу президента на слова Татарова. Так, у пресслужбі ОП заявили, що така заява — це його особиста думка, і вона не відображає офіційну позицію Зеленського, що спричинило ще більший шквал критики.

«Як неодноразово заявляв президент, визнання неконституційними окремих положень закону «Про Національне антикорупційне бюро України» хоч і створювало загрозу для роботи НАБУ, але зрештою не змогло зруйнувати легітимність і незалежність відомства та його директора. Найближчим часом цей закон буде вдосконалений задля його повної відповідності Конституції України», — заявили в Офісі президента.

The Page
Коментар The Page

Ця ситуація негативно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського, оскільки роботу Ситника на посаді голови НАБУ потрібно врегулювати законом. Це є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для отримання Україною чергового траншу фінансової допомоги. Кабінет міністрів навіть запропонував відповідний законопроєкт, який передбачає, що Ситник працюватиме директором Бюро до закінчення семирічного терміну, а керівників НАБУ призначатиме і звільнятиме парламент.

Юрій Бойко
Негативно
Юрій Бойко
тимчасовий виконувач обов'язків глави Міненерго

Уряд планує переглянути тариф на електроенергію для споживачів. Підвищення тарифу залежатиме від загальноекономічних чинників. За словами тимчасового виконувача обов'язків глави Міненерго Юрія Бойка, остаточне рішення ухвалять цього тижня.

Він зазначив, що в листопаді тарифи для населення покривають лише одну копійку собівартості електроенергії. Водночас її транспортування коштує 1,03 грн за 1 кВт/год, а середньозважена ціна кіловат-години для побутових споживачів становить 1,04 грн.

Варто також зазначити, що в грудні 2020-го зросте й тариф на передачу електроенергії для «Укренерго» та операторів системи передачі, що призведе до того, що діяльність із транспортування електроенергії для населення стане збитковою.

The Page
Коментар The Page

І хоча перегляд тарифу, за словами Бойка, передбачатиме збалансований і м'який підхід до тарифів для споживачів, ці нововведення негативно позначаться на рейтингу глави держави, адже ціни на електроенергію однаково зростуть, чого не схвалюють українці попри те, що ціна на електроенергію для населення в Україні не переглядалася з 2017 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини