Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 19 — 25 липня

barometer-new-73.jpg

Рейтинг Володимира Зеленського з 19 по 25 липня. Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • підняття Національним банком облікової ставки до 8% річних;
  • підвищення мінімальної зарплати в Україні до 7,7 тис. грн;
  • пропозиція щодо заборони продавати алкоголь і тютюнові вироби в українських супермаркетах.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 19 до 25 липня

Катерина Рожкова
Позитивно
Катерина Рожкова
перша заступниця голови Національного банку України

Правління Національного банку підвищило облікову ставку із 7,5% до 8% річних. Як пояснили в регуляторі, це необхідно для повернення інфляції до мети 5% річних у 2022 році та втримання інфляційних очікувань під контролем.

Водночас голова НБУ Кирило Шевченко заявив, що цього року облікову ставку підвищать до 8,5%, а от 2022-го опустять до 6,5%. Уповільнення інфляції до 5% очікується в другій половині 2022 року.

The Page
Коментар The Page

Попри те що підвищення облікової ставки може призвести до подорожчання кредитів, рішення позитивно вплине на рейтинг глави держави, адже воно пов'язане з його метою уповільнити інфляцію. За прогнозами Нацбанку, цього року рівень інфляції перевищить 10%, а підняття облікової ставки допоможе її сповільнити до мети 5% уже у 2022 році.

Сергій Марченко
Позитивно
Сергій Марченко
міністр фінансів України

Кабінет міністрів запланував у 2022 році підняти мінімальну зарплату до 7,7 тис. грн (зараз вона становить 6 тис. грн, а з грудня буде 6,5 тис. грн). За словами міністра фінансів Сергія Марченка, гроші в бюджеті на це закладено.

«Підвищення стане можливим завдяки нерозподіленим видаткам, які складають 50 — 100 млрд грн. Їх і спрямують на підвищення зарплат, пенсій і прожиткового мінімуму», — заявив він, додавши, що це питання стане пріоритетним під час формування бюджету на 2022 — 2024 роки.

Водночас, згідно з повідомленням пресслужби Міністерства фінансів, з огляду на макроекономічний прогноз, який закладено в основу Бюджетної декларації, мінімальна заробітна плата збільшуватиметься так:

· 01.12.2021 — 6 500 грн;

· 01.10.2022 — 6 700 грн;

· 01.01.2023 — 7 176 грн;

· 01.01.2024 — 7 665 грн.

The Page
Коментар The Page

Підвищення мінімальної зарплати позитивно вплине на рейтинг Володимира Зеленського, адже воно призведе до її «реальної» відповідності прожитковому мінімуму. Крім того, планується зростання пенсійних, а також соціальних виплат, оскільки вони залежать від рівня прожиткового мінімуму.

Георгій Мазурашу
Негативно
Георгій Мазурашу
нардеп від «Слуги народу»

Депутат із фракції «Слуга народу» Георгій Мазурашу вніс до Верховної Ради законопроєкт № 5805, який пропонує заборонити продаж алкоголю та будь-яких сигарет у супермаркетах і дозволити продавати ці товари лише в спеціалізованих торгових точках.

Зокрема, пропонується заборонити продаж будь-якого алкоголю, крім безалкогольного пива; тютюнових виробів, пристроїв для їхнього вживання через нагрівання, а також електронних сигарет і рідин для них у магазинах і супермаркетах, які торгують іншими товарами. Продавати такі товари можна тільки в спеціалізованих стаціонарних торгових точках, де інші товари, крім перерахованих, не продаються. У разі порушення заборони магазини сплачуватимуть штраф у розмірі 23,8 тис. грн.

Згідно з документом, вживання населенням алкоголю й тютюну держава має контролювати жорсткіше, адже, згідно з дослідженням міжнародної групи Global Burden of Diseases, безпечної дози алкоголю для людини немає.

The Page
Коментар The Page

Така ініціатива негативно вплине на рейтинг глави держави, адже, по-перше, це завдасть дискомфорту населенню, а по-друге, заважатиме заробляти торговельним мережам. Загалом населення не зраділо цій ініціативі.

Коментарі

Всі новини