Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 18 — 24 січня

Інфографіка: The Page

Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • зниження тарифів на комунальні послуги;
  • ухвалення регулятором рішення про встановлення граничної вартості транспортування газу для споживачів;
  • звільнення заступника міністра з питань стратегічних галузей промисловості Віталія Немилостивого.

Денис Шмигаль
Позитивно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

Кабмін 18 січня затвердив максимальну ціну на газ на рівні 7 грн за кубометр. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, така ціна діятиме до кінця опалювального сезону або до закінчення карантину. Це рішення дасть змогу зменшити вартість газу в середньому на 30%. Завдяки цьому цифри в платіжках мають зменшитися приблизно на 500 грн.

Ухвалення такого рішення фактично було відповіддю уряду на протести українців проти підвищення цін на комунальні послуги. Зокрема, завдяки граничній вартості газу ціни на опалення та гарячу воду якщо і зростуть, то не критично.

The Page
Коментар The Page

Таке рішення позитивно вплине на рейтинг президента попри побоювання з боку Міжнародного валютного фонду стосовно виконання зобов'язань щодо ринкового тарифоутворення на ринку природного газу, які взяла на себе Україна.

Крім МВФ, сумніви щодо доцільності встановлення граничної вартості газу висловлювали й аналітики. На їхню думку, такі кроки з боку уряду можуть знищити конкуренцію на ринку та призвести до необґрунтованого зростання цін, а також до конфлікту з міжнародними партнерами.

Однак населення залишилося задоволеним цим рішенням, хоча в Кабміні наголосили, що такі заходи є тимчасовими.

Валерій Тарасюк
Позитивно
Валерій Тарасюк
голова НКРЕКП

Крім ухвалення граничної ціни на газ, Кабмін встановив ще і граничну вартість його транспортування. Однак останнє слово щодо впровадження таких обмежень було за НКРЕКП.

Попри попередні рішення щодо скасування пільг на електроенергію регулятор підтримав пропозицію уряду і встановив граничну вартість транспортування газу на рівні 1,79 грн за кубометр.

Ба більше, прем'єр-міністр Шмигаль наголосив, що НКРЕКП і Антимонопольний комітет мають можливість до кінця січня подати власні пропозиції щодо врегулювання ринку газу.

The Page
Коментар The Page

Таке рішення також позитивно вплине на рейтинг Зеленського, адже воно стосується комунальних платежів. З огляду на сильні морози, які були в Україні, споживання природного газу зросло, збільшившись до 180 млн кубометрів на добу, що свідчить про зростання попиту на газ із боку домогосподарств.

Крім того, за словами Дениса Шмигаля, рішення щодо газу не свідчать про відмову Кабміну від розвитку ринку газу, адже воно є тимчасовим. Глава уряду також пояснив, що Кабмін «розробить газовий продукт із фіксацією ціни на рік, що більше не дозволить окремим постачальникам газу користуватися монопольним становищем і завищувати тарифи».

Віталій Немилостивий
Негативно
Віталій Немилостивий
ексзаступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості

Заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Віталій Немилостивий потрапив у скандал із патрульною поліцією.

Він перебував за кермом автомобіля Mercedes у стані алкогольного сп'яніння та порушив правила дорожнього руху. Поліціянти зупинили автівку й запропонували Немилостивому пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння, однак той відмовився й намагався залишити місце правопорушення пішки.

Поліціянтам довелося силою затримати Немилостивого, після того як він почав погрожувати своєю посадою та штовхати патрульних. Відео із цим затриманням потрапило в інтернет.

Згодом на це відреагував міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський. Він наголосив, що така поведінка з боку Немилостивого не дає йому права перебувати на посаді заступника міністра.

The Page
Коментар The Page

Це негативно вплине на рейтинг Володимира Зеленського. Скандали, що пов'язані з особами, які перебувають у владі, завжди викликають широкий резонанс у суспільстві. Крім того, така поведінка політика викликає сумніви щодо функціонування уряду.

Однак стрімке звільнення Немилостивого призвело до закономірного питання щодо інших звільнень, які й досі не сталися.

Так, голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін зазначив, що Офіс президента активно вітав звільнення заступника міністра, проте нічого не робить щодо Олега Татарова, який фігурує у справі про розкрадання 80 млн грн на будівництві житла для військових.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини