Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 16 — 22 листопада

barometer-41.jpg

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • поправки до Податкового кодексу, ініційовані главою комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики Данилом Гетманцевим;
  • закриття справи «Роттердам+»;
  • скасування заочного арешту експрезидента Віктора Януковича;
  • оновлення парків громадського транспорту в 18 містах України.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 16 до 22 листопада

Данило Гетманцев
Негативно
Данило Гетманцев
Голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики

Глава комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики Данило Гетманцев ініціював законопроєкт із поправками до Податкового кодексу, який уже зареєстрували у Верховній Раді. Правки стосуються роботи бізнесу, податку на автомобілі та повноважень податкової.

Поправки до Податкового кодексу від Гетманцева:

· оподаткування автомобілів не старше за 5 років і вартістю понад 200 мінімальних зарплат — 1,7 млн грн. У зв'язку з підвищенням середньої зарплати вартість автомобілів, які обкладатимуться податком, знизиться до 1,2 млн грн. Також планується створення транспортного регулятора;

· скасування мораторію на перевірки бізнесу. Винятком стануть інспекції, які мають розпочатися з 18 березня, — їх не включатимуть до плану;

· податкова зможе отримувати інформацію про банківські рахунки фізичних осіб, а не тільки бізнесу;

· також податковий комітет запропонував обмежити облік податкових збитків під час розрахунку податку на прибуток. Не можна буде використовувати дані, яким понад сім років.

The Page
Коментар The Page

Це негативно позначиться на рейтингу глави держави, зокрема через положення, які стосуються скасування мораторію на перевірки бізнесу, відкриття банківської таємниці та обмеження обліку податкових збитків.

Так, відновлення перевірок призведе до ускладнення роботи бізнесу. Ба більше, поки невідомо, скільки знадобиться часу підприємцям, щоб повернутися до попереднього рівня. Друге положення передбачає також отримання податкових даних за будь-який період часу незалежно від суми заборгованості, а третє нововведення, яке планують застосувати вже з наступного року, не дасть змоги підприємцям врахувати збитки, які вони отримали до 2014 року.

Олена Танасевич
Негативно
Олена Танасевич
Глава Вищого антикорупційного суду

Колегія суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду підтвердила рішення першої інстанції щодо того, що справу «Роттердам+» було закрито обґрунтовано. Виходить, що рішення суду, яким він визнав законною й обґрунтованою постанову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про закриття справи «Роттердам+» через відсутність складу злочину, набуло чинності 17 листопада й оскарженню не підлягає.

The Page
Коментар The Page

Це негативно відіб'ється на рейтингу Зеленського, оскільки з допомогою цієї формули формувалася ціна на електроенергію з 2016 до 2020 року, і завдяки їй компанія ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова й державна «Центренерго» почали продавати електроенергію дорожче. Ба більше, через «Роттердам+» було створено умови для штучного зростання ціни продажу електричної енергії на оптовому ринку електроенергії, що спричинило збитки державі майже на 19 млрд грн.

Ярослав Головачов
Негативно
Ярослав Головачов
Голова Київського апеляційного суду

Київський апеляційний суд скасував заочний арешт експрезидента Віктора Януковича й направив матеріали справи для розгляду до суду першої інстанції.

Рішення стосується справи про події на Майдані 18-20 лютого 2014 року, коли відбувався розстріл протестувальників. Своє рішення суд пояснив тим, що постанова про арешт Януковича була необґрунтованою, невмотивованою та ухваленою з істотним порушенням вимог закону, а оголошення його в міжнародний розшук не було доведено.

The Page
Коментар The Page

Це негативно відіб'ється на рейтингу президента Володимира Зеленського, бо, по-перше, таке рішення спричинило різку критику українців, а по-друге, після того, як Печерський райсуд ухвалив рішення про заочний арешт експрезидента в справі про узурпацію влади, в Офісі генпрокурора заявляли, що це дасть змогу розпочати процедуру екстрадиції і звернутися за дозволом на спеціальне розслідування.

Владислав Криклій
Позитивно
Владислав Криклій
міністр інфраструктури

Міністерство інфраструктури спільно з Європейським інвестиційним банком і місцевою владою збираються оновити парки громадського транспорту в 18 великих містах країни.

Фінансову угоду з банком щодо реалізації проєкту «Міський громадський транспорт України II» на суму 200 млн євро планується підписати в грудні 2020 року.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг Володимира Зеленського, адже в таких містах, як-от Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам'янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса й Чернівці, не тільки оновлюватимуть громадський транспорт, а ще і проводити будівництво й модернізацію трамвайних і тролейбусних ліній, капітальний ремонт трамвайних вагонів і інші роботи.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини