Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 15 — 21 лютого

Інфографіка: The Page

Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • затримка кампанії з вакцинації в Україні;
  • санкції РНБО проти глави ОПЗЖ Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та інших фізичних і юридичних осіб;
  • річний продукт для забезпечення стабільної ціни на газ.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 15 до 21 лютого

Максим Степанов
Негативно
Максим Степанов
міністр охорони здоров'я

У Міністерстві охорони здоров'я затягнули зі стартом вакцинації в Україні через «технічні питання», а саме затримки із постачанням вакцини, попри те, що, згідно з планом уряду, це мало статися 15 лютого. Міністр охорони здоров'я пізніше пообіцяв, що кампанія розпочнеться до кінця минулого тижня, але цього так і не сталося.

Пізніше Степанов додав, що розслідування Національного антикорупційного бюро щодо закупівлі вакцин проти коронавірусу негативно вплине на переговори з виробниками препаратів. За його словами, наслідки цих «нападок» торкнуться кожного українця, оскільки наша країна вже втрачає довіру виробників.

The Page
Коментар The Page

Це негативно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського, оскільки відповідальне за вакцинацію міністерство не виконало план уряду й досі не розпочало відповідну кампанію в Україні, а своєю обіцянкою розв'язати проблему до кінця тижня Степанов лише погіршив ситуацію, адже цього знову не відбулося. Цю новину та невиконання чиновниками своїх обіцянок громадськість сприйняла негативно.

Олексій Данілов
Позитивно
Олексій Данілов
Секретар РНБО

Президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО) про санкції щодо низки фізичних і юридичних осіб, які введено на три роки. Серед осіб, які потрапили під санкції, — громадяни Росії, глава ОПЗЖ Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко, мережа магазинів спортивних товарів «Спортмайстер», фармацевтична компанія «Біотек», енергетичні підприємства, Севастопольський національний технічний університет та інші.

Санкції проти Марченко та цивільної дружини нардепа Тараса Козака Наталії Лавренюк ввели через те, що вони спільно зі своїми чоловіками володіють Новошахтинським нафтопереробним заводом у Ростовській області, який фінансував бойовиків ОРДЛО. Сама Марченко заявила, що вступає до ОПЗЖ, щоб захищати Україну від «зеленого свавілля». А Медведчук назвав санкції «незаконними» й заявив, що Зеленський «перейшов останні моральні межі».

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг глави держави, адже санкції введено проти громадян і бізнесу РФ, а також тих, кого пов'язують із цією країною. Ба більше, за даними РНБО, діяльність Медведчука та Козака пов'язана з фінансуванням тероризму на Донбасі, тому новину про санкції в Україні сприйняли позитивно.

Юрій Вітренко
Позитивно
Юрій Вітренко
Голова правління «Нафтогазу»

Виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що до кінця 2021 року ціна на газ для населення не перевищить рівень, який є зараз, тобто 6,99 грн за кубометр.

За його словами, в Україні не встановлюватимуть адміністративні обмеження, а створять таку структуру ринку, щоб у ринковий спосіб забезпечити конкурентні менші ціни, які не перевищуватимуть 6,99 грн за кубометр.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, Кабінет міністрів наразі працює з Міністерством енергетики та «Нафтогазом» над введенням річного продукту для забезпечення стабільної ціни на газ. Уряд напрацьовуватиме та пропонуватиме літні продукти і стабільні ціни для населення.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг Зеленського, оскільки населення залишилося задоволеним такими ініціативами чиновників, адже людям не доведеться переплачувати за газ, як це було раніше.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Всі новини