Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 12-18 жовтня

Інфографіка: The Page

Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • продаж «Немирівського спиртзаводу», який входить до складу держпідприємства «Укрспирт», за майже 55,1 млн грн;
  • основні претенденти на посади членів комісії з регулювання азартних ігор;
  • продовження адаптивного карантину в Україні до кінця 2020 року.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 12 до 18 жовтня

Дмитро Сенниченко
Позитивно
Дмитро Сенниченко
Глава ФДМ

В Україні продали «Немирівський спиртзавод», який входить до складу державного підприємства «Укрспирт», за майже 55,1 млн грн. Стартова ціна становила майже 49,6 млн грн. Переможцем аукціону стала компанія «ЛВН Лімітед», яка була єдиним його учасником.

Пізніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд виставить на аукціон 30 спиртових заводів «Укрспирту».

The Page
Коментар The Page

Це позитивно позначиться на рейтингу глави держави, адже реформа спиртової галузі в Україні назріла вже давно. Коли її реалізують, країна позбудеться монополізації галузі, що стане двигуном розвитку спиртової галузі й дасть змогу створювати додану вартість у країні, а також робочі місця. Варто зазначити, що в разі приватизації підприємств держбюджет отримає приблизно 2 млрд грн за активи, а також щомісячні податки від спиртової галузі.

Олег Немчінов
Негативно
Олег Немчінов
Міністр Кабінету міністрів

Стали відомі імена основних претендентів на посади членів комісії з регулювання азартних ігор. За даними Telegram-каналу Legal Hub.online, серед претендентів:

· Алена Водолажко, яка раніше працювала менеджером із правового забезпечення в компанії «ДТЕК Сервіс» бізнесмена Рината Ахметова (претендує на посаду голови комісії);

· Іван Рудий, який представляє громадську організацію «Захисники України» й має хороші стосунки з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим;

· Володимир Мороз, який раніше працював інспектором екологічної служби в Держекоінспекції;

· Володимир Омельченко — чоловік доньки соратника Януковича Василя Джарти.

The Page
Коментар The Page

Це негативно позначиться на рейтингу президента Володимира Зеленського, оскільки, за словами джерел каналу на ринку, відкриває можливості для зниження розміру податків, які мають сплатити до бюджету оператори грального бізнесу, завдяки отриманню незаконної винагороди.

Максим Степанов
Негативно
Максим Степанов
міністр охорони здоров'я

Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до кінця 2020 року. Було також ухвалено рішення щодо обмеження масових зібрань у «зеленій» і «помаранчевій» зонах, оскільки після проведення концертів у регіонах істотно збільшується кількість хворих на COVID-19. Ба більше, у «зеленій», «жовтій» і «помаранчевій» зонах буде заборонено роботу закладів громадського харчування з 22:00 до 7:00, крім доставки та замовлень на винос.

The Page
Коментар The Page

Це негативно позначиться на рейтингу президента Володимира Зеленського, адже продовження карантину загрожує українській економіці ще більшим спадом, а бізнесу ще більшими збитками, особливо це стосується закладів громадського харчування. Нагадаємо, що раніше бізнес оцінював можливе зменшення доходів упродовж 2020 року в середньому на 50%, зокрема 28% підприємств очікують зменшення доходів більш як на 60%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини