Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 1 — 7 лютого

Інфографіка: The Page

Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • введення санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів глави ОПЗЖ Віктора Медведчука: «112 Україна», NewsOne, ZIK;
  • виключення Олександра Дубінського з фракції «Слуга народу»;
  • зниження запасів палива на складах ТЕС, що може призвести до відключень електроенергії споживачам.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 1 до 7 лютого

Олексій Данілов
Позитивно
Олексій Данілов
Секретар РНБО

Рада національної безпеки та оборони (РНБО) ухвалила рішення про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів глави ОПЗЖ Віктора Медведчука: «112 Україна», NewsOne і ZIK строком на п'ять років. Глава держави ввів це рішення в дію. Пізніше РНБО також ввела санкції проти авіакомпаній — молдавської JET4U SRL і португальської JET4U LDA. Їм належать літаки, якими Медведчук і Козак літали до Росії.

Зі свого боку Козак вважає, що це рішення — очевидний факт цензури щодо каналів. Рішення РНБО він назвав незаконним і закликав владу припинити тиск на ЗМІ. Телеканали «112», ZIK і NewsOne заявили, що вони розцінюють рішення про санкції як «політичну розправу над неугодними ЗМІ».

Через те партія ОПЗЖ заявила про ініціювання імпічменту Зеленському, а нардеп Вадим Рабинович заспівав із трибуни Верховної Ради «Вставай, страна огромная» та викликав «фашистського диявола».

The Page
Коментар The Page

Це позитивно позначиться на рейтингу глави держави, адже громадянське суспільство та експерти здебільшого підтримали рішення про введення санкцій, називаючи телеканали проросійськими й такими, що несуть загрозу нацбезпеці, мають проросійську позицію та здійснюють пропагандистську діяльність, яка найчастіше сприймалася як антиукраїнська. Однак деякі все-таки сумніваються в законності такого рішення РНБО.

Давид Арахамія
Позитивно
Давид Арахамія
народний депутат, голова фракції «Слуга народу»

Депутати фракції «Слуга народу» виключили зі своїх лав Олександра Дубінського після скандалу із санкціями США проти нього. Влада країни звинуватила нардепа в належності до пов'язаної з Росією мережі іноземного впливу.

За виключення Дубінського віддали свої голоси 198 членів фракції, 29 були проти, 19 — не голосували. Сам Дубінський назвав своє вигнання «маніпулятивною історією» й додав, що йому не надали жодних підписних листів, інших результатів голосування.

«Це не те що голосування, це чистий фарс... Ми чудово розуміємо, що це — маніпулятивний результат, який був необхідний конкретним людям для отримання конкретних дивідендів, саме політичних, і для розв'язання своїх власних проблем», — відреагував Дубінський.

The Page
Коментар The Page

Вигнання Дубінського з фракції позитивно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського, оскільки подібні скандали негативно позначаються на рейтингу партії. Значна частина громадськості позитивно відреагувала на таке рішення фракції з огляду на те, що Дубінського пов'язують з олігархом Ігорем Коломойським і називають «медіакілером». Варто нагадати, що нещодавно Дубінського також звинуватили в ухилянні від сплати податків і легалізації (відмиванні) доходів, одержаних у злочинний спосіб.

Юрій Вітренко
Негативно
Юрій Вітренко
Голова правління «Нафтогазу»

За даними Національної комісії, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), станом на 31 січня 2021 року запаси палива на складах ТЕС зменшилися з листопада 2020 року в 5,7 раза — до 436,8 тис. тонн, 48% запасів вугілля зосереджено тільки на двох станціях — Луганській та Слов'янській ТЕС. За даними ж Міністерства енергетики, станом на 2 лютого 2021 року запаси вугілля на ТЕС складають 431,9 тис. тонн, що в 5,5 раза менше за показники роком раніше.

У НКРЕКП заявили, що проведуть перевірки «ДТЕК Східенерго», «ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Західенерго», «Центренерго» й «Донбасенерго» щодо забезпечення ТЕС необхідним резервом палива для роботи в опалювальний сезон 2020-2021. Якщо буде виявлено порушення, то відомство застосує до відповідних компаній санкції.

The Page
Коментар The Page

Це негативно вплине на рейтинг Зеленського, оскільки може призвести до збоїв у роботі ТЕС і спровокувати аварії в об'єднаній енергосистемі України та аварійне відключення електропостачання українцям.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Всі новини