Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 4-10 травня

Інфографіка: The Page

Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського.

У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 4 по 10 травня

Максим Степанов
Негативно
Максим Степанов
міністр охорони здоров'я

Домігся продовження карантину до 22 травня. Часткове зняття карантину почнеться 12 травня, проте повне його скасування відбудеться тільки через 10 днів. Пізніше головний санітарний ліків Віктор Ляшко заявив, що Кабмін закривав парки, просто щоб залякати населення, без серйозної на те потреби.

The Page
Коментар The Page

Це рішення однозначно негативно позначиться на рейтингу президента. За час карантину в Україні безробітними стали 400 тис. осіб. Закрито тисячі ресторанів, перукарень і магазинів. Останніми тижнями ніхто вже серйозно не сприймав введені заходи і проклинав президента і прем'єра за ухвалені обмеження.

Юрій Терентьєв
Позитивно
Юрій Терентьєв
Голова Антимонопольного комітету

Ініціював розслідування проти магазинів «Епіцентр» і «Нова лінія» (належать Герегам), які торгували під час карантину забороненими товарами. Ба більше, Терентьєв домігся порушення кримінальної справи проти них. У Комітеті заявили, що «Епіцентр» і «Нова лінія» не закривалися, попри всі заборони.

The Page
Коментар The Page

Це викликало шквал обурення інших учасників ринку – підприємців, які виконували всі розпорядження уряду. І якщо більшості обивателів до проблем з будівельними магазинами байдуже, підприємці налаштовані переважно проти них. А це означає, що рішення піде в плюс рейтингу Зеленського.

Ольга Буславець
Позитивно
Ольга Буславець
виконувачка обов'язків міністра енергетики

Пообіцяла, що тариф на електричну енергію для населення залишиться незмінним до кінця 2020 року. «Тариф для населення у нас залишається цього року, як і минулого, — незмінним. І не потрібно хвилювати суспільство. Є різні заяви, але ми повинні сказати, що населення отримує електричну енергію за незмінною ціною», — наголосила вона.

The Page
Коментар The Page

Ця заява заспокоїть більшість споживачів і, безумовно, піде в плюс рейтингу президента. Щоправда, поки незрозуміло, як Буславець має намір виходити з цієї ситуації, враховуючи зниження частки дешевої атомної енергетики в загальному енергобалансі країни.

Яків Смолій
Позитивно
Яків Смолій
Колишній голова Національного банку України

Заявив, що неконтрольований друк грошей для фінансування державних видатків в Україні матиме катастрофічні наслідки для економіки.

«Безумовно, як і інші країни, Україна потребує масштабних державних витрат на боротьбу з коронавірусом та підтримку економіки. Проте ліки не повинні бути гіршими за хворобу», — підкреслив він. За словами Смолія, набагато правильніший шлях — завершити переговори з Міжнародним валютним фондом і отримати дешеве фінансування для бюджету від офіційних донорів.

The Page
Коментар The Page

Загалом ця політика Нацбанку дозволить зберегти фінансову стабільність у країні та діючий курс гривні, що є важливим для більшої частини населення.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини