Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 18-24 травня

Інфографіка: The Page

Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського.

У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 18 по 24 травня

Михайло Саакашвілі
Позитивно
Михайло Саакашвілі
Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ

У листі на ім'я голови комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики Данила Гетманцева Саакашвілі розкрив ймовірність корупційних ризиків у законопроєкті №2285-д, який покликаний врегулювати гральний бізнес, і зажадав змінити документ. Він також зазначив, що створення нового державного органу з широкими повноваженнями та великим бюрократичним апаратом уже само собою містить корупційні ризики.

The Page
Коментар The Page

Заява позитивно позначиться на рейтингу президента Володимира Зеленського, оскільки законопроєкт неодноразово критикували за безліч технічних нестикувань. Він, зокрема, вводить непрозору процедуру призначення голови комісії без конкурсу, заохочення створення монополії ринку букмекерів шляхом високого цензу на отримання ліцензії (120 тис. мінімальних зарплат) і високу зарегульованість розробників ПЗ для грального бізнесу.

Данило Гетманцев
Негативно
Данило Гетманцев
Голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики

Гетманцев переконав Зеленського підписати скандальний закон № 1210. Тепер українські бізнесмени будуть зобов'язані подавати інформацію про свої компанії (навіть якщо вони іноземні) до української податкової. Крім того, вони повинні будуть подавати до податкової фінансовий звіт компанії у міжнародному форматі разом з річною податковою декларацією. Це потрібно робити навіть у тому разі, якщо юрисдикція самої компанії не вимагає складання такого звіту.

Щодо податків, то підприємці сплачуватимуть їх з прибутку компанії в Україні, якщо її оборот перевищує 2 млн євро. Тобто податковою базою є дохід компанії, а податковим агентом — фізична особа, резидент України. Варто також зазначити, що поки незрозуміло, чи вважається доходом продаж акцій, які випущено додатково, і залучення інвестицій.

Щодо штрафів, то за несвоєчасне подання звіту про компанію до української податкової потрібно буде заплатити 4 млн грн, а за неповідомлення про реєстрацію компанії — 2 млн грн.

The Page
Коментар The Page

Підписання закону, безсумнівно, негативно вплине на рейтинг Зеленського, оскільки він написаний дуже заплутано і навіть двозначно. Він також негативно вплине на українську економіку, оскільки раніше засновники стартапів у нашій країні могли жити і будувати компанію, яку було зареєстровано в іншій країні, в Україні, але зараз це буде набагато складніше й ризикованіше. Відповідно українські засновники не просто вибиратимуть юрисдикцію іншої країни, а одразу після реєстрації компанії переїздитимуть туди жити.

Денис Шмигаль
Позитивно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

Уряд продовжив карантин в країні до 22 червня, проте він буде адаптивним. У тих областях, в яких дозволяє епідемічна ситуація, карантин поступово послаблюватимуть.

The Page
Коментар The Page

Таке рішення позитивно позначиться на рейтингу Зеленського, оскільки за час карантину кількість безробітних в Україні різко збільшилася у зв'язку із закриттям торгово-розважальних центрів, ресторанів, магазинів, кінотеатрів тощо. Варто також зазначити, що з 25 травня в Києві запустили метро, що значно спростить життя киян, адже після першого етапу послаблення карантину, коли люди вийшли на роботу, в місті спостерігалася дестабілізація трафіку на дорогах.

Іван Баканов
Негативно
Іван Баканов
Голова Служби безпеки України

Згідно з інформацією програми «Схеми: корупція в деталях», Баканов з 2015 року обіймає керівну посаду в іспанській фірмі Nueva Tierra Verde Sociedad Limitadа, яку зареєстровано в провінції Жирона. Засновником цієї компанії є кіпрська Davegra, власник якої — Андрій Яковлєв, автор «Студії Квартал-95», в якій працював Зеленський до президентства.

The Page
Коментар The Page

Відповідно до антикорупційного законодавства, глава СБУ не може бути керівником приватної юридичної особи, а тому, безсумнівно, це негативно позначиться на рейтингу глави держави.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини