Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 25-31 травня

Інфографіка: The Page

Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського.

У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 25 по 31 травня

Владислав Криклій
Позитивно
Владислав Криклій
міністр інфраструктури

Домігся отримання рішень обласних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для відкриття продажу квитків «Укрзалізницею» на поїзди далекого прямування (переважно на південь, тобто туди, де не спостерігається високої захворюваності на COVID-19). 42 потяги далекого прямування вирушили в рейси з 1 червня.

The Page
Коментар The Page

Як раніше заявляли в «Укрзалізниці», за підсумками першого півріччя вона отримає збиток у розмірі 6-10 млрд грн через припинення своєї роботи у зв'язку з карантином. Вантажний сегмент перевезень також постраждав від пандемії. Тільки в березні спостерігалося зниження обсягів до 30% і зупинення роботи окремих підприємств-вантажовідправників, що також негативно впливало на прибутковість акціонерного товариства.

Щодо населення, то незабаром компанія запустить і міжнародні рейси, що дозволить українцям повернутися з-за кордону та заощадити гроші. Усі ці фактори говорять про те, що відновлення роботи «Укрзалізниці» позитивно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського.

Денис Шмигаль
Позитивно
Денис Шмигаль
Прем'єр-міністр України

Кабінет міністрів затвердив програму, яка повинна стимулювати економіку для того, щоб подолати наслідки пандемії COVID-19. Однак за умови допрацювання. Однією з найважливіших частин програми називають системну підтримку вітчизняного виробника. Її пріоритетами є створення робочих місць та сплата податків в Україні.

The Page
Коментар The Page

Це, безсумнівно, позитивно вплине на рейтинг глави держави, оскільки передбачає допомогу в просуванні експорту, отриманні доступних кредитів, грантових програм, розширення участі малого й середнього бізнесу в держзакупівлях.

Дмитро Сенниченко
Позитивно
Дмитро Сенниченко
Глава ФДМ

Фонд держмайна змінив керівництво «Центренерго», яке пов'язане з Ігорем Коломойським, за допомогою комплексу заходів у вигляді рішення суду, зборів наглядової ради та внесення змін до реєстру. Усе це відомство зробило за чотири години.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг Зеленського, оскільки, за словами Сенниченка, наразі ФДМ не володіє інформацією про стан справ на підприємстві, а попереднє керівництво «Центренерго» приховувало дані аудиту. Крім того, з 2004 року з підприємства зникло близько 100 млрд грн. Нове керівництво, за словами голови ФДМ, повинно принести в «Центренерго» порядок і прозорість, що зрештою допоможе провести успішну приватизацію.

Дмитро Сологуб
Позитивно
Дмитро Сологуб
Заступник глави НБУ

Заявив, що Нацбанк може опустити облікову ставку нижче за 7%, навіть не змінюючи прогноз, оскільки перегляд буде в липні. За його словами, якщо до того часу умови в країні спонукатимуть до зниження, то регулятор так і зробить. Сологуб також додав, що інфляційні тенденції дійсно сприяють більш м'якій монетарній політиці.

The Page
Коментар The Page

З огляду на те, що зниження облікової ставки стимулює монетарну політику, це позитивно вплине на рейтинг глави держави.

Ольга Буславець
Негативно
Ольга Буславець
виконувачка обов'язків міністра енергетики

Через обмеження, які ухвалило Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища щодо виробництва атомної енергії, останнє впало до історичного мінімуму – до трохи більше за 6,6 тис. МВт з 9,5 наявних. Про це повідомив тимчасовий виконувач обов'язків голови «Енергоатому» Петро Котін.

The Page
Коментар The Page

За його словами, це не сприятиме розв'язанню фінансових проблем компанії та стабільності енергетичного ринку країни, відповідно, негативно вплине на рейтинг Зеленського.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

ЄС затвердив нові правила для далекобійників: що зміниться для українців

В Євросоюзі схвалили масштабну реформу, спрямовану на зміну умов роботи далекобійників і компаній, що займаються автоперевезеннями. За допомогою нововведень у Брюсселі хочуть поліпшити умови роботи водіїв і усунути чинники, що негативно впливають на ринок вантажоперевезень, пише DW.

ОПЕК+ обговорить можливість збільшення видобутку нафти вже з серпня

Саудівська Аравія запропонувала зменшити обсяг скорочення видобутку нафти з 9,7 млн до 7,7 млн барелів на добу вже в серпні. Про це повідомили Bloomberg і The Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на джерела.

«Нафтогаз» витратив 2 млн євро на ПЗ для управління персоналом

Компанія «Нафтогаз Цифрові технології» замовила компанії Cornerstone OnDemand International (Великобританія) програмне забезпечення для управління талантами вартістю, а 1,97 млн євро. Про це з посиланням на систему «Прозорро» повідомили «Наші гроші».