Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 24-30 серпня

Інфографіка: The Page

Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 24 по 30 серпня

Максим Степанов
Негативно
Максим Степанов
міністр охорони здоров'я

Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 жовтня 2020 року, заборонивши дискотеки та роботу нічних клубів навіть у «зеленій» зоні. Ба більше, уряд також закрив в'їзд в Україну іноземцям до 28 вересня.

The Page
Коментар The Page

Це рішення негативно позначиться на рейтингу президента Володимира Зеленського, оскільки продовження карантину завдасть ще масштабніших збитків українській економіці та бізнесу. Зокрема, цьому сприятимуть обмеження в регіонах з найбільшим поширенням COVID-19.

Варто також зазначити, що через обмеження роботи закладів харчування та нічних клубів з 23:00 до 7:00 підприємці провели під будівлею Кабміну акцію протесту під гаслом «Ми проти заборони Event & HoReCa в Україні». Організатори не розуміють, чому розважальні заклади та ресторани підпадають під жорстку заборону. Також у представників галузі виникло питання щодо часу, впродовж якого заборонено працювати.

Активісти підкреслили, що хочуть лише звернути увагу на проблеми підприємців, а також зазначили, що заклади громадського харчування не є основними місцями поширення коронавірусу.

Кирило Шевченко
Негативно
Кирило Шевченко
Глава Національного банку України

Нацбанк відніс банк «Аркада» до категорії неплатоспроможних. Причиною цього стало зменшення капіталу установи менш як до третини мінімального встановленого рівня. Через два дні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив фінустанову на продаж.

Варто також зазначити, що українські правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо можливої розтрати 9 млрд грн, які було зібрано до фондів фінансування будівництва банку «Аркада».

The Page
Коментар The Page

Це негативно позначиться на рейтингу президента, адже у житлові комплекси «Аркади» було вкладено гроші інвесторів. Однак, за словами глави Нацбанку Кирила Шевченка, 72% вкладників (понад 4,7 тис. осіб), чиї вклади становлять менше, ніж гарантовані державою 200 тис. грн, отримають свої гроші повністю.

Загалом Фонд виплатить таким вкладникам 290 млн грн. Інші отримають кошти, як це передбачено законодавством. Усі зазначені вклади виплатять не пізніше 20-го робочого дня.

За уточненням НБУ, понад 90% вкладників банку «Аркада» (більш як 5 тис. осіб) отримають вклади повністю. Загалом Фонд забезпечить виплати вкладникам гарантованої суми в розмірі 285 млн грн. Клієнти з великими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом.

Варто також зазначити, що «Київміськбуд» проведе аудит житлових комплексів «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах», які будувалися під управлінням фінустанови. Після аудиту інвесторам запропонують алгоритм завершення будівництва згаданих житлових комплексів.

Іван Баканов
Позитивно
Іван Баканов
Голова Служби безпеки України

Служба безпеки України заблокувала діяльність шахрайської організації B2B Jewelry.

The Page
Коментар The Page

За період функціонування піраміди (з початку 2019 року) її вкладниками стали понад 600 тис. громадян. Водночас орієнтовний обсяг коштів, привласнених і легалізованих зловмисниками шляхом придбання елітного рухомого й нерухомого майна, інвестування у підконтрольний бізнес, становить понад $250 млн.

Варто зазначити, що проєкт B2B Jewelry має усі ознаки «схеми Понці». Компанія обіцяла прибутковість інвестицій у вироби з дорогоцінних металів 8% на тиждень, або близько 400% річних, однак ще наприкінці березня засновник B2B Jewelry Микола Гонта публічно заявив, що проєкт «ставиться на паузу», включно з виплатами кешбеку та виведенням коштів. Отже, блокування його діяльності позитивно позначиться на рейтингу глави держави.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини