Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 17-23 серпня

Фото: The Page

Фото: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Хто та як впливав на рейтинг президента з 17 по 23 серпня

Ольга Буславець
Позитивно
Ольга Буславець
виконувачка обов'язків міністра енергетики

«Укргідроенерго» та компанія Н2 підписали меморандум про співпрацю у будівництві заводу електролізного виробництва водню в Україні. Така ініціатива дозволить розпочати розвиток інновацій в енергетиці. Також такий завод сприятиме залученню близько 300 млн євро та створенню нових робочих місць.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг президента. Адже виробництво водню — великий крок для розвитку альтернативної енергетики в Україні. Низка країн вже затвердили план побудови вуглеводневої енергетики.

Владислав Криклій
Позитивно
Владислав Криклій
міністр інфраструктури

Міністерство інфраструктури отримало від Польщі та Словенії низку транзитних дозволів на здійснення вантажних автоперевезень. Понад 4,7 тис. польських та 4,6 тис. словенських дозволів вже доступні для бронювання на Транспортному порталі електронних послуг. Також очікується 6 тис. універсальних дозволів від Нідерландів та 500 з боку Іспанії.

Крім того, міністерство направило запит до профільного міністерства Казахстану для обміну дозволами.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського. Такі дозволи дають змогу українським підприємцям здійснювати міжнародні вантажні перевезення. Також такі обміни дозволами сприяють лібералізації міжнародних вантажних автомобільних перевезень.

Максим Степанов
Негативно
Максим Степанов
міністр охорони здоров'я

У Міністерстві охорони здоров’я з’явилася ініціатива знову перевести Держпродспоживслужбу під керівництво МОЗ. Планується, що служба реалізовуватиме державну політику у сфері безпеки й окремих показників якості харчових продуктів, санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення, а також епідеміологічного нагляду. Кабмін збирався розглянути таку ініціативу 19 серпня, однак рішення перенесли.

The Page
Коментар The Page

Це негативно вплине на рейтинг президента. Бізнес виступив проти такої ініціативи, адже Держпродспоживслужба займається більш широкими питаннями, як-от: ветеринарна медицина, карантин, захист рослин та насінництво. Ба більше, аграрії застерегли, що подібні зміни можуть призвести до зриву посівної та експорту. Європейська бізнес-асоціація та Українська зернова асоціація закликали Кабмін не ухвалювати таке рішення.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини