Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 10-16 серпня

Фото: The Page

Фото: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Хто та як впливав на рейтинг президента з 10 по 16 серпня

Денис Шмигаль
Позитивно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про те, що Кабмін передав майже 200 держпідприємств в управління Фонду держмайна. Це дозволить розпочати їхню приватизацію. Крім того, завершується робота над законопроєктом, який залишить важливі компанії на кшталт «Нафтогазу» та «Енергоатому» під контролем держави. Також було ухвалено проєкт постанови щодо методики визначення справедливої ціни, яку приватне підприємство може отримати від концесії з державою.

The Page
Коментар The Page

Продовження приватизації позитивно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського. Така політика уряду дозволить передати збиткові підприємства приватним підприємцям, які зможуть шляхом залучення інвестицій відновити їхню роботу або модернізувати їх. Нещодавно, наприклад, було продано на аукціоні київський готель «Дніпро».

Максим Степанов
Позитивно
Максим Степанов
міністр охорони здоров'я

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що МОЗ готово створити умови українським компаніям для розробки вакцини проти COVID-19. Він заявив, що у міністерства невдовзі з’явиться стратегія щодо виробництва вакцин на українських потужностях. Міністр уже обговорив питання про поновлення виробництва вакцин з компаніями «Фармак», «Лекхім», «Біолік», а також з Інститутом мікробіології та вірусології.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг президента. Виробництво вакцини в Україні, вірогідно, зможе здешевити її собівартість, як порівняти з вакцинами іноземного походження. Крім того, це дозволить налагодити її експорт. Однак це залежатиме від того, як швидко вдасться її розробити та пройти усі три етапи тестування вакцини.

Михайло Федоров
Позитивно
Михайло Федоров
Віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Україна готова допомогти емігрувати за спрощеною процедурою 5 тис. білоруських IT-компаній та спеціалістів. Українська ІТ-компанія може запросити до себе на роботу такого іноземця. Водночас білоруські фахівці зможуть отримати посвідку на постійне проживання та роботу в Україні протягом 10 років. Квоти розподілено за областями України, в яких зосереджено найбільшу кількість IT-компаній.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг президента Зеленського. Крім підтримки громадян Білорусі, які переживають важкі часи, це дозволить частково перекрити дефіцит кадрів на IT-ринку в Україні. Також це позитивно вплине на надходження до бюджету, адже саме ця сфера приносить 10% ВВП країни.

Данило Гетманцев
Негативно
Данило Гетманцев
Голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики

Президент Зеленський підписав законопроєкт про гральний бізнес з двома несумісними положеннями. Згідно з одним із них кандидатури членів Комісії з регулювання азартних ігор повинен внести на розгляд Кабміну прем'єр-міністр. Згідно з іншим це повинен зробити комітет з питань фінансів. Останнє положення вніс голова комітету з питань фінансів, митної та податкової політики Данило Гетманцев на засіданні Верховної Ради. Проте ухвалену норму ніхто не скасував.

The Page
Коментар The Page

Це негативно вплине на рейтинг президента. Унаслідок перевірки тексту ухваленого законопроєкту НАЗК заявило про ризики появи корупційних схем і перешкоджання чесній конкуренції.

Крім того, процес формування складу Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей суперечить Конституції — у законі не визначено, яка кількість членів комісії повинна ухвалювати рішення.

Можливість комісії діяти на свій розсуд також може призвести до виникнення корупції. Ба більше, підстави для отримання або анулювання ліцензії у сфері азартних ігор не визначено, і комісія зможе зловживати своїми повноваженнями.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини