Facebook Pixel

НБУ вперше відповів на скандал із масовими звільненнями

Автор
В НБУ виключили будь-яку централізацію керівництва в одних руках. Фото: Flickr / НБУ

В НБУ виключили будь-яку централізацію керівництва в одних руках. Фото: Flickr / НБУ

Національний банк України (НБУ) вперше прокоментував скандальну ситуацію з масовим звільненням керівників низки департаментів регулятора. В НБУ висловили відверте здивування через звинувачення деяких звільнених у централізації управління, повідомило «Радіо Свобода».

У відповідь на запит видання пресслужба регулятора заявила, що завдання співробітників, які вирішили звільнитися, — це саме підготовка та реалізація колегіально ухвалених у НБУ рішень. У Нацбанку припустили, що ситуація з масовими звільненнями може виявитися спробою використовувати співробітників регулятора для вчинення на нього політичного тиску.

Також у НБУ поставили під сумнів професіоналізм співробітників, що «збунтувалися». Пресслужба зазначила, що «ознакою профпридатності є здатність враховувати колегіальну думку», якщо більшість займає іншу позицію.

Telegram Logo

«Тут важливо не плутати відсутність колегіальності та незгоду окремих учасників обговорення з рішенням більшості. Система процесів і процедур у НБУ виключає одноосібний вплив на діяльність регулятора», — додали в пресслужбі.

У НБУ зазначили, що звільнення керівників деяких департаментів не вплине на роботу центробанку. Регулятор продовжив виконання своїх основних завдань: регулювання фінансового ринку, забезпечення стійкості фінсистеми та реалізацію курсу на цінову й фінансову стабільність у країні.

Контекст. 30 червня керівництво департаменту ліцензування оголосило, що в повному складі припиняє роботу в НБУ. У цьому фінансисти звинуватили главу регулятора Кирила Шевченка, який, за їхніми словами, зосередив у руках усі владні повноваження та гранично централізував управління НБУ.

1 липня з тієї самої причини вирішив залишити Нацбанк директор департаменту фінансової стабільності Віталій Ваврищук. Увечері того самого дня про звільнення оголосив директор департаменту супроводу кредитів НБУ Олег Новаковський, який заявив про відновлення в Нацбанку «совкових практик».

Додамо, що 11 липня з НБУ піде заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, який переходить на роботу до МВФ.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини