Facebook Pixel

Ніхто не захотів купувати російський Промінвестбанк

Фондова біржа ПФТС, на якій 28 серпня повинен був пройти продаж Промінвестбанку з початковою ціною 532 млн грн, не отримала жодної заявки у встановлений термін.

«На 15:00 [граничний час, встановлений умовами аукціону – ред.] 27 серпня заявки та гарантійні внески для участі в аукціоні були відсутні», – повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у прес-службі біржі.

До покупки Промінвестбанку проявляли інтерес компанії «Женева» та «Європейське позикове товариство». Обидві пов'язані з інвестбутиком Investohills ек-глави Альфа-Банку (Україна) Андрієм Волковим. Його бізнес спеціалізується на роботі з проблемними активами та спеціальними ситуаціями. Також Промінвестбанк збиралася придбати «Кредитна установа «Інвестиційне» киянина Олександра Зінов'єва.

Контекст

  • Історія стягнення акцій Промінвестбанку почалася наприкінці весни минулого року. Третейський суд у Гаазі вирішив, що Росія повинна віддати українським компаніям $159 млн за збитки, спричинені анексією Криму.
  • Восени 2018 року Апеляційний суд Києва заарештував акції дочірніх структур всіх російських держбанків, включаючи Промінвестбанк. Предметом судового розгляду стала заява про забезпечення позову ряду пов'язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським компаній, які мали активи в Криму, — про визнання та виконання рішення Міжнародного арбітражу в Гаазі щодо стягнення з РФ компенсації за анексоване нерухоме майно.
  • Верховний суд України забороняв виконавчій службі звертати стягнення на належні ВЕБу цінні папери за вимогами групи «Еверест».
  • Після цього у червні ВЕБ повідомив, що подав до Арбітражного суду Стокгольма позов до України через порушення положень міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій з РФ 1998 року.
  • ВЕБ вважає незаконним продаж акцій Промінвестбанку. Тому рекомендував всім потенційним учасникам аукціону утриматися, щоб уникнути в майбутньому судових розглядів.
Telegram Logo
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини