Facebook Pixel

Антимонопольний комітет оштрафував Ощадбанк: за що, на скільки й що говорять у банку

АМКУ оштрафував Ощадбанк: деталі. Фото: УНІАН

АМКУ оштрафував Ощадбанк: деталі. Фото: УНІАН

Антимонопольний комітет України (АМКУ) після майже чотирирічного збору доказів оштрафував Ощадбанк на майже 13,9 млрд грн. У банку виступили категорично проти такого рішення й пообіцяли його оскаржити.

Регулятор пояснив штраф купівлею Ощадбанком складської нерухомості «Рибного ярмарку» та комплексу зі зберігання й виробництва харчових продуктів для «Логістик центр «Скандинавія» без отримання обов’язкового дозволу АМКУ. Додатковим чинником стало небажання банку співпрацювати й невизнання ним своєї провини. Це призвело до того, що збір доказів у справі істотно затягнувся.

Quote«Банк не співпрацював з органами комітету, не сприяв з’ясуванню обставин справи, ігнорував необхідність надання відповіді на вимогу АМКУ, що надсилалася в рамках розслідування», — йдеться в повідомленні пресслужби.

Утім, в Ощадбанку своєї провини не визнають і планують скасувати ухвалене рішення, передає «Українська правда». Купівлю цілісного майнового комплексу споруд у банку назвали «вимушеним заходом, спричиненим ризиком втрати іпотеки, яку не було продано у виконавчому провадженні». Як повідомили у фінустанові, це провадження велося проти несумлінного боржника, який порушував свої зобов'язання за кредитною угодою. Крім того, в Ощадбанку наголосили, що поінформували АМКУ про ситуацію в деталях.

Telegram Logo
Quote«Ощадбанк повідомив АМКУ про те, що боржник чинив значні перешкоди в реалізації його прав, а також і далі висуває до банку безпідставні вимоги в судовому порядку. Це триває майже 5 років…За таких обставин украй дивним є те, що АМКУ почав переслідувати державний банк за скаргою цього несумлінного боржника й навіть зробив цього рейдера учасником справи», — йдеться в позиції банку.

Контекст. Торік АМКУ вже накладав штраф на Ощадбанк. Тоді сума склала майже 1,1 млн грн. Банк покарали за те, що установа не надала інформацію на вимогу у встановлений строк.

Коментарі

Всі новини