Facebook Pixel

Xiaomi планує стати вбивцею Tesla

Xiaomi зареєструвала автомобільний підрозділ. Рендер: mi / Bestune

Xiaomi зареєструвала автомобільний підрозділ. Рендер: mi / Bestune

Світовий IT-гігант зареєстрував підрозділ Xiaomi Automobile Co. Але займатиметься він попри назву не автомобілями, а електрокарами з автопілотами.

Автомобільне крило Xiaomi — нове захоплення боса Xiaomi Corporation Лей Цзюня. Свого часу він став одним із найбільших інвесторів електромобільного стартапу Xpeng Motor, який виявився вельми успішним. Тепер пан Цзюнь хоче повторити цей шлях, керуючи процесом і максимально залучаючи ресурси материнської компанії. Адже в Xiaomi Corporation колосальні напрацювання в суміжних з електромобілями (й особливо системами автопілотування) сферах штучного інтелекту, хмарних обчислень, диспетчеризації, планування маршрутів, акумуляторних технологій тощо.

Команда ключових співробітників Xiaomi Automobile Co. Фото: Xiaomi

Команда ключових співробітників Xiaomi Automobile Co. Фото: Xiaomi

Загалом пан Цзюнь за останнє десятиліття брав участь у 57 великих фінансових операціях і інвестував у 40 компаній, так чи інакше пов'язаних з автомобільною промисловістю.

Telegram Logo

«Немає нічого дивного в тому, що вони цікавляться ринком електромобілів, — прокоментував реєстрацію Xiaomi Automobile Кріс Джонс, головний аналітик і віцепрезидент автомобільного крила консалтингової компанії Canalys. — Але якщо Xiaomi хоче конкурувати з Tesla в преміальному секторі, вона щонайменше має відповідати або перевершувати Tesla й за технологіями, і за ціною. Що з першою машиною вкрай непросто».

Статутний капітал свіжоспеченої компанії — $1,5 млрд, а протягом п'яти наступних років у неї буде вкладено ще приблизно $10 млрд. Штат уже налічує 300 осіб — формування команди почалося ще у квітні. Паралельно велася серйозна науково-дослідна робота, китайці відвідали безліч потенційних виробничих і логістичних партнерів.

Коментарі

Всі новини