Facebook Pixel

З 29 грудня в Україні вводять нові посвідчення водія

У посвідчення водія вводиться графа щодо типу коробки передач. Колаж: МВС

У посвідчення водія вводиться графа щодо типу коробки передач. Колаж: МВС

З 29 грудня сервісні центри МВС починають видавати автоаматорам посвідчення водія нового зразка. Хоча їхній дизайн суттєво оновився буквально у квітні. У новій редакції буде згадка щодо типу коробки передач автомобіля, на якому складався практичний іспит на керування автомобілем.

Принципово макет «прав» не зміниться, але тепер у графі 12 (на тильній стороні посвідчення водія) буде ставитися позначка про тип коробки передач транспортного засобу, на якому учень складав практичний іспит на водіння. Код «78» означатиме, що іспит складався на автомобілі з автоматичною коробкою передач. Під якою МВС, мабуть, має на увазі всі типи коробок передач, де відсутня педаль зчеплення. Тобто не лише «автомат», а й «робот», і «варіатор». І надалі автолюбитель з позначкою у 12-й графі зможе керувати винятково транспортними засобами з АКП. Немає позначки – немає і обмежень щодо типу коробки передач.

Для автомобілістів, які отримали посвідчення водія до впровадження нових позначок про тип КП у графі «12», жодних обмежень щодо коробки передач немає.

Telegram Logo

Посвідчення водія нового зразка. Колаж: МВС

Посвідчення водія нового зразка. Колаж: МВС

Причини нововведень

Навіщо вводиться така дискримінаційна сегрегація? Щоб ще більше наблизити українські «кірочки» до міжнародних.

«Це нововведення – ще один крок до приведення бланків національних посвідчень водія відповідно до міжнародних стандартів, – повідомили в пресслужбі Головного сервісного центру МВС. – Нові норми в посвідченні водія є елементом міжнародної транспортної політики, вкладом у покращення безпеки на дорогах і полегшенням вільного руху українців за кордоном».

Чи потрібно обмінювати права

Ні, не потрібно. Поява чергового різновиду національних посвідчень не зобов'язує водіїв обмінювати раніше отримані національні та міжнародні документи. Те саме стосується і свідоцтв про реєстрацію т/с, а тимчасові реєстраційні талони дійсні протягом того терміну, на який вони були видані.

Коментарі

Всі новини