Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Поліцейські «фантоми»: які автомобілі полюватимуть за порушниками

МВС придбало партію Skoda Kodiaq 2.0 TSI чорного, білого та сірого кольорів.

Україна переймає світову практику та починає використовувати «фантоми» — поліцейські автомобілі без розпізнавальних знаків, з прихованими проблисковими маячками та системами автоматичної фіксації порушень.

«Такі комплекси можуть фіксувати порушення безпосередньо під час руху, в попутному та зустрічному напрямках, — прокоментував закупівлю Кирило Хомяков, голова Держагентства інфраструктурних проєктів. — У разі виявлення порушення «фантом» включатиме мигалки і зупинятиме водія-порушника або використовуватиме гучномовець».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Крім швидкісного режиму, в автоматичному буде здійснюватися перевірка автомобілів у пошукових реєстрах — насамперед тих, що знаходяться в розшуку поліції та державної виконавчої служби. Крім того, «фантоми» виконуватимуть ще й санітарні функції, вичищаючи дороги від автомобілів на номерах-двійників і на номерах, видалених із Єдиного держреєстру МВС.

Судячи з інформації в системі електронних закупівель Рrozorro, чотири «кодіака» обійшлися платникам податків у 3,95 млн грн. Поставка повинна здійснитися до 20 грудня. До 2023 року кількість «фантомів» зросте до 300. Використовуватися вони, на відміну від стаціонарних камер, будуть не тільки в Києві та Київській області, а всюди, де є патрульна поліція. Інформація про пересування «фантомів» буде засекреченою.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Ми запускаємо пілотний проєкт і вже чотири таких авто запрацюють цьогоріч, — розповів Хомяков. — Але не факт, що інші автомобілі, крім перших тестових, будуть саме цієї марки та моделі».

Як з’ясувати, що перед вами «фантом»? Перша партія складається суцільно з Skoda Kodiaq 2.0 TSI — автомобілів на наших дорогах не найпоширеніших. Побачити проблискові маячки синього і червоного кольорів за щільно зімкнутими ламелями решітки радіатора буде не просто, на відміну від дублюючих світлових пристроїв на вітровому та задніх стеклах. Ну і, звичайно, поліцейських видаватиме особлива манера їздити та паркуватися так, як їм заманеться.

Фото: Skoda

Фото: Skoda


Коментарі

Всі новини