Facebook Pixel

Отримання водійських прав-2020: прозоріше, але складніше

Нові правила отримання прав 2020 в Україні. Фото: МВС України

Нові правила отримання прав 2020 в Україні. Фото: МВС України

МВС внесло кілька істотних нововведень до «Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами». Тепер отримати водійскі права стало дещо складніше.

Щоб отримати допуск до державних іспитів на отримання водійських прав, потрібно надати документи про проходження необхідного навчання в автошколі.

Це може бути свідоцтво про закінчення одного з навчальних закладів з підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації водіїв, допущених ЄДР МВС. Або диплом про професійну або професійно-технічну освіту, виданий навчальним закладом – ліцензіатом на здійснення освітньої діяльності.

Telegram Logo

Тепер обидва іспити з керування — теоретичний на знання ПДР і практичний — фіксуватимуться на відео.

Як здавати теоретичний екзамен ПДР

Теорія на знання ПДР прийматиметься виключно в спеціально обладнаних приміщеннях ТСЦ МВС. Причому якщо претендент планує відкрити відразу декілька категорій, то іспит складатиметься за екзаменаційними білетами вищої з них. Протягом 20 хвилин потрібно відповісти щонайменше на 18 із 20 питань, у кожного з яких є 2-5 варіантів відповідей, включно з правильним. Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний протягом трьох місяців.

Не допускається використання будь-яких персональних гаджетів, друкованої продукції та підказок інших учасників іспиту. Прийти на повторний іспит можна не раніше ніж через п'ять календарних днів.

Як проводиться практичний іспит з керування

Практичний іспит з керування також починатиметься у ТСЦ МВС — з інструктажу про порядок його складання та занять на навчальному майданчику. І тільки після успішного проходження цієї секції здобувач допускається до іспиту в умовах дорожнього руху.

Перескладати «практику» можна двічі, після чого потрібно заново пройти курс підготовки з практичного керування.

Якщо водійське посвідчення було загублено або викрадено, то нове видаватиметься без складання іспитів та діятиме до закінчення строку, зазначеного у втраченому або викраденому посвідченні.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини