Facebook Pixel

Новий прикордонний перехід на Львівщині побудують коштом польської сторони

Коли та як побудують прикордонний перехід «Нижанковичі — Мальховичі» на Львівщині. Фото: пресслужба ЛОДА

Коли та як побудують прикордонний перехід «Нижанковичі — Мальховичі» на Львівщині. Фото: пресслужба ЛОДА

Польська та українська сторони заклали символічний камінь на місці будівництва автомобільного пункту пропуску «Нижанковичі — Мальховичі». Усі витрати на будівництво необхідної інфраструктури прикордонного пункту, призначеного для автомобілів і автобусів вагою до 3,5 тонни, узяли на себе сусіди.

Кошти на реалізацію проєкту, що оцінюється в 109 мільйонів злотих (765 млн грн) і розрахований на 4 роки, виділить зі свого бюджету Підкарпатське воєводство. Будівництво під'їзної траси з українського боку так само здійснюватиме польська компанія Drog-Bud Sp. Воно розпочалося в березні й має бути закінчено наступного грудня. Дорога Т-14-18 «Нижанковичі — Самбір — Дрогобич — Стрий» завдовжки 46 км обійдеться нашій скарбниці в 603,6 млн грн.

«Мені б хотілося, щоб кордонів між Україною та ЄС не було взагалі, — прокоментував закладення каменю Максим Козицький, голова Львівської обласної державної адміністрації. — Тому ми намагаємося зробити перетин державного кордону зручним, наскільки це можливо, адже Львівщина є західними воротами України в Європу й навпаки. Інфраструктура є дуже важливим чинником співпраці, розвитку економіки та туризму».

Telegram Logo

Пункт пропуску «Нижанковичі — Мальховичі» покликаний розвантажити вже наявні пункти пропуску на польсько-українському кордоні, передусім ті, що розташовані на міжнародних трасах.

Коментарі

Всі новини