Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кабмін спростив виїзд за кордон людям з інвалідністю та особам, що їх супроводжують

Кабмін спростив виїзд за кордон людям з інвалідністю та особам, які їх супроводжують. Фото: Державна прикордонна служба України

Кабмін спростив виїзд за кордон людям з інвалідністю та особам, які їх супроводжують. Фото: Державна прикордонна служба України

Кабінет Міністрів України постановою № 264 прийняв зміни до Правил перетину державного кордону людьми з інвалідністю та супроводжуючим їх особам. The Page публікує нові правила перетину кордону, які почали діяти 15 березня 2022 року.

За цими змінами, у разі запровадження на території України надзвичайного чи військового стану особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати державний кордон України за наявності одного з наступних документів:

  • посвідчення, що підтверджує відповідний статус інвалідності;
  • довідка до акту огляду медико-соціальної експертної комісії;
  • довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу;
  • пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю»;
  • пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Крім того, згідно з постановою, разом з кожною людиною з інвалідністю I та II групи, яка потребує постійного догляду, дозволено перетинати кордон одному з членів сім'ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку, або іншій особі, яка досягла 18-річного віку та здійснює догляд відповідно до законодавства. Документом для цієї категорії осіб може бути посвідчення, довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

Також людину з інвалідністю, яка визнана недієздатною або обмежена в дієздатності, може супроводжувати один опікун, піклувальник або член сім'ї першого ступеня спорідненості, який досяг 18-річного віку.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Спрощена процедура перетину кордонів цією категорією осіб була прийнята, щоб не наражати людей на небезпеку і допомогти якнайшвидше перетнути кордон.

Кабінет Міністрів України просить громадян докладно ознайомитись із прийнятими змінами, щоб завчасно підготувати всі необхідні документи за необхідності виїзду за кордон.

Коментарі

Всі новини