Facebook Pixel

В Україні запропонували заборонити бензинові та дизельні авто: до чого готуватися

Заборона бензинових і дизельних авто в Україні: до чого готуватися. Фото: UA Trans

Заборона бензинових і дизельних авто в Україні: до чого готуватися. Фото: UA Trans

Міністерство інфраструктури розробило законопроєкт про поетапну заборону ввезення та реєстрації автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння. Тобто під заборону потраплять і автомобілі, що збираються в Україні. Документ опублікований на профільному сайті Мінінфраструктури з метою громадського обговорення. Передбачуваний вступ закону в дію — 1 січня 2027 року, мета — приведення вітчизняної законодавчої бази до загальноєвропейської.

«Законопроєкт розроблений з метою реалізації окремих положень Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, — йдеться в пояснювальній записці документа, — і Європейським Союзом, європейськими Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншого боку, Директиви 2009/33 / ЄС Європейського Парламенту та Ради від 23 квітня 2009 року «Про просування чистих і енергоефективних транспортних засобів автомобільного транспорту» та покликаний стимулювати використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами».

Насамперед, планується заборонити з 01.01.2027 реєстрацію вживаних автомобілів із дизельними двигунами. А з 01.01.2030 — взагалі всіх старих і нових автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння.

Telegram Logo

Винятків із правил передбачено щонайменше чотири. По-перше, це транспортні засоби, що знаходяться на балансі Збройних Сил України та інших військових формувань. По-друге — автомобілі для фермерських господарств, які не виїжджають на автодороги загального користування. По-третє — ретрокари, це автомобілі, випущені до 1981 року. По-четверте — автомобілі, отримані в спадщину.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини