Facebook Pixel

Ілон Маск заявив про чергове перенесення постачань Tesla Roadster

Електрокар Tesla Roadster відстає від початкового графіка вже на три роки. Фото: Tesla

Електрокар Tesla Roadster відстає від початкового графіка вже на три роки. Фото: Tesla

Глава Tesla написав у Twitter, що через дефіцит складників випуск другої генерації Tesla Roadster відкладається щонайменше до 2023 року.

З «родстером» завжди було так. Хоча першою «теслою» був Lotus Elise з електромотором, Маск так само кілька разів переносив його запуск у серію. Друге покоління спорткара він представив ще у 2017 році як «принизливу поразку бензинових автомобілів», пообіцявши поставити Roadster на конвеєр «найпізніше у 2020 році». Однак наразі Tesla — не стартап, а одна з найприбутковіших компаній США.

«2021 рік був роком божевільного дефіциту ланцюжка постачань, тому не мало б значення, — написав Ілон Маск у своєму Twitter-акаунті. — Навіть якби в нас було 17 нових продуктів, жоден із них не зміг би постачатися. Якщо припустити, що 2022 рік не стане мегадрамою, новий Roadster має з'явитися в продажу у 2023 році».

Telegram Logo
Заява Ілона Маска про перенесення постачань Tesla Roadster. Скан: Twitter

Заява Ілона Маска про перенесення постачань Tesla Roadster. Скан: Twitter

Tesla вже скоротила масштаби складання своїх електрокарів як у США, так і в КНР. Проблема — дефіцит напівпровідників і компонентів для електронних систем, які сьогодні керують усім — від силових агрегатів до ременів безпеки. З іншого боку, перенесення виробництва — бич компанії. 90% своїх продуктів вона запускає з великим пробуксовуванням і постійними фальстартами. Одночасно з «родстером» Маск презентував вантажівку Semi, а два роки потому — пікап Cybertruck, серійне виробництво яких так само постійно відкладається.

Коментарі

Всі новини