Facebook Pixel

Більше камер — вища аварійність. За 10 місяців кількість ДТП збільшилась на 14%

Аварійність на дорогах зросла на 14%. Скан: МВС

Аварійність на дорогах зросла на 14%. Скан: МВС

В Україні вже встановлено 236 камер автофіксації із 580 запланованих. Проте за 10 місяців поточного року аварійність на дорогах збільшилася на 14% порівняно з аналогічним періодом 2020 року, який ми здебільшого просиділи вдома.

«Кількість ДТП із постраждалими на дорогах України знизилася на 6% порівняно з минулим роком – Олексій Білошицький» – так називається реліз про виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з правоохоронної діяльності, яке пройшло 22 листопада у Харкові.

Під час першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький озвучив офіційну статистику МВС. Так, за перші 10 місяців 2021 року в Україні скоєно понад 150 тис. дорожньо-транспортних пригод, у 20,3 тис. з яких є постраждалі та загиблі.

Статистика ДТП за 10 місяців 2021 року. Скан: Департамент комунікації МВС України

Статистика ДТП за 10 місяців 2021 року. Скан: Департамент комунікації МВС України

«Спостерігається позитивна динаміка порівняно з попереднім роком – кількість ДТП із постраждалими знизилася більш як на 6%. – прокоментував ситуацію пан Білошицький. – Але, на жаль, 2592 особи загинули. Даний показник знизився майже на 9%, але цифра все ж таки залишається кричущою».

Telegram Logo

Начебто статистика позитивна. Насправді, попри колосальні витрати бюджетних коштів, кількість дорожньо-транспортних пригод зростає. МВС закуповує та встановлює камери автоматичної фіксації порушень ПДР. Закуповує кросовери та переоснащує їх у «фантоми» для ведення прихованої фіксації порушень правил дорожнього руху. Повернуло, попри рішення Конституційного Суду України, велику дорогу «трюками». Наполягло на різкому «дорожчанні» штрафів, частина з яких йде фінансування самого МВС.

Попри збільшення камер аварійність на дорогах зростає. Скан: МВС

Попри збільшення камер аварійність на дорогах зростає. Скан: МВС

Проте за перші 10 місяців зафіксовано 154 480 ДТП – на 14% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Адже в кожному звіті про запуск нових комплексів автоматичної фіксації МВС запевняє, що встановлює їх на найаварійніших ділянках доріг. Наразі вже встановлено 236 комплексів «КАСКАД» із запланованих 580. Але статистика дорожньо-транспортних пригод зростає. До речі, у Конституційного Суду України все більше питань до легітимності роботи комплексів та винесення штрафів на підставі зафіксованих ними порушень.

Нагадаємо, що за офіційною статистикою Департаменту комунікації МВС України, всього за цей рік на підставі зафіксованих комплексами порушень правил дорожнього руху було складено понад 3 млн. постанов, з яких сплачено понад 2,5 млн. Загальна сума сплачених штрафів склала 500 млн грн.

Крім того, з'явилася загальна статистика викликів та статистика з керування транспортними засобами у стані сп'яніння. За 10 місяців 2021 року підрозділами Національної поліції України опрацьовано понад 4 млн 300 тисяч викликів на лінію 102. Складено понад 4 млн 500 тисяч адміністративних матеріалів, серед яких 113 тисяч – з управління у стані сп'яніння.

«Зазначу позитивні наслідки судового розгляду адміністративних матеріалів щодо управління у стані сп'яніння. додав перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький. Їх розглянуто понад 60 тисяч та у 22 випадках вже відбулося застосування таких санкцій, як безоплатне вилучення транспортних засобів. 48 разів платно вилучено транспортні засоби, у 203 випадках застосовано адміністративний арешт. Це наслідки тих позитивних змін, які були ухвалені згідно із законопроектом №2695».

Коментарі

Всі новини